Wobec przerwy w rozgrywkach ligowych, pozostaje nam emocjonować się tym co dzieje się na parkietach. W miniony weekend odbyły się mecze 1/32 Pucharu Polski w futsalu. Z czterech drużyn reprezentujących Opolszczyznę, przepustką do dalszej fazy rozgrywek wywalczyła tylko jedna.

Orzeł Jelcz-Laskowice był faworytem starcia z FK Odrą Opole. Lider tej samej grupy w której na co dzień graja opolanie przełknąć musiał jednak gorycz porażki. Mecz w „Okrąglaku” był popisem Pawła Boczarskiego, który debiutował w oficjalnym spotkaniu Odry. Były gracz Gredaru Brzeg zdobył wszystkie gole dla niebiesko-czerwonych i oprócz świetnie broniącego Łukasza Groszaka, stał się ojcem awansu do 1/16.

Samo spotkanie było bardzo emocjonujące. Nasz zespół pół minuty przed końcem meczu prowadził 3:1 i wydawało się, że jest „po herbacie”. Goście zdobyli jednak kontaktową bramkę, a 8 sekund przed końcem mieli tzw. przedłużony rzut karny. Groszak popisał się fenomenalną interwencją i wybronił uderzenie Coelho, które zmierzało w samo okienko bramki.

Przypomnijmy, że Opolski Związek Piłki Nożnej został organizatorem finału pucharowych rozgrywek, które odbędę się w marcu br.