Obrońca Unii Krapkowice, Filip Szampera, alertem uzupełnił kadrę OZPN-u i był jej mocnym punktem. fot. Mirosław Szozda.

Powołania – powołaniami, a piłkarskie życie – życiem. Trenerzy naszego ZPN-u Dariusz Kaniuka i Krzysztof Job z listy zawodników wytypowanych do międzyzwiązkowego spotkania w ramach Pucharu Amatorów w Piłce Nożnej, musieli obejść się bez trzecioligowców i niejako na nowo opracować założenia na mecz. Śląski ZPN, którego kadrę przygotował Damian Galeja, w Ujeździe stawił się w liczbie 16 graczy, ale z niewielkimi zmianami do pierwowzoru.

Okazało się, że nie stanowiło to w niczym przeszkody, żeby stworzyć ciekawe widowisko, szczególnie w pierwszej połowie. W jej trakcie częściej piłkę posiadał OZPN, ale to goście zeszli na przerwę prowadząc. W 18 minucie dobre podanie z lewej strony dostał Mateusz Kaiser, który wszedł odważnie między naszych obrońców i będąc sam przed Arkadiusem Fesserem, pokonał go ładnym uderzeniem w prawy róg. Najlepszą okazję do odrobienia strat miał w 44 minucie Rafał Atroszko, a do celu zabrakło mu kilkudziesięciu milimetrów. Była jeszcze niezła sytuacja Patryka Wojtasika, już 120 sekund po stracie gola, ale najskuteczniejszy strzelec BS 4 ligi opolskiej nie zdołał uderzyć na bramkę.

Druga odsłona należała do gości. To oni teraz posiadali przewagę i w końcówce spotkania przypieczętowali to drugim trafieniem. W 80 minucie prowadzący zawody Łukasz Sowada dopatrzył się faulu w polu karnym Patryka Sowińskiego i wskazał na „wapno”, a jedenastkę pewnie wykonał Wojciech Rusek. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem nasi bombardowali świątynię Ślązaków, tu jednak ze wszystkich opresji wyszedł strzegący jej Krzysztof Żerdka. Reprezentacja Śląskiego ZPN-u w następnej fazie pucharowych rozgrywek zmierzy się z ZPN-em z Dolnego Śląska, a naszym reprezentantom dziękujemy za sportową walkę.

Specjalne podziękowania kierujemy do władz gminy Ujazd, z Panem Hubertem Ibromem na czele, za znakomite przygotowanie wtorkowego spotkania!

7 maja 2019, Stary Ujazd, UEFA Regions Cup 2019: Opolski ZPN – Śląski ZPN 0:2 (0:1)

Bramki: 18′ Kaiser, 80′ Rusek (k)