Dwumeczem ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, kadry wojewódzkie OZPN roczników 2008 i 2009, zakończyły tegoroczne zmagania w „ligach ZPN-ów”. Oba spotkania odbyły się na doskonale przygotowanej murawie stadionu Silesiusa w Kotorzu Mały, za co serdecznie dziękujemy.

– Drużyna w pierwszej fazie meczu dobrze reagowała, realizowała prawidłowo wszystkie wytyczne i działania w zakresie organizacji gry w ataku i obronie. W drugiej jego fazie wysokie tempo gry, jakie narzucił rywal, przyczyniło się do popełniania przez nasz zespół coraz większej liczby błędów, co w konsekwencji zakończyło się utratą dwóch bramek w krótkim odstępie czasu – mówił po meczu trener kadry 2009, Jarosław Wolański.

Trzeba odnotować, że świetnie w naszej bramce spisywał się Janek Małota, na co dzień golkiper Akademii Odry Opole. Kilka jego znakomitych interwencji spowodowało, że nasza drużyna w całym meczu straciła tylko dwa gole. – Zdecydowanie zabrakło nam utrzymania w każdej fazie meczu wysokiej intensywności, szybkości gry, podejmowania właściwych, skutecznych decyzji. Na poziomie kadr wojewódzkich są to główne czynniki, które decydują o jakości gry i końcowym wyniku – analizował występ swych podopiecznych Wolański.

– Mimo niekorzystnego wyniku, zagraliśmy bardzo dobrą połowę – mówił schodząc na przerwę szkoleniowiec drużyny 2008, Paweł Bzdęga. Początek spotkania udowodnił, że nasi zawodnicy byli dobrze przygotowani mentalnie i nie dali się zdominować drużynie ze Śląska. Niestety, ten dobry fragment gry nie trwał długo. Najpierw po po rzucie różnym stracili pierwszego gola, a następne dwa przy braku koncentracji, po błędach indywidualnych i po 30 minutach przegrywali 0:3.

Reakcja zespołu na stratę bramek była jednak wzorowa, nasi chłopcy nie poddali się i wciąż wierzyli, że mogą odwrócić losy meczu. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę Maciek Garbowski złapał kontakt. Prezes OZPN, Tomasz Garbowski (zbieżność obu nazwisk nie jest przypadkowa), oglądał zawody obu naszych reprezentacji, stanowiąc bez wątpienia czynnik mobilizujący naszych piłkarzy. Początek drugiej odsłony był powtórką z pierwszej części gry, kiedy znów po wyrównanej grze, po rzucie różnym, opolskie straciło czwartą bramkę.

Widowisko zyskało jednak na atrakcyjności, bowiem OZPN znów bardzo ambitnie dążył do zniwelowania strat. Nagrodę za determinację przyniosło trafienie Piotra Szyndralewicza, zawodnika Stali Brzeg, jedynego reprezentanta Opolszczyzny, powołanego właśnie do jesiennej Akademii Młodych Orłów. – Runda jesienna w wykonaniu kadry U-14 kończy się z zerowym dorobkiem punktowym, jednak progres, jaki poczyniła drużyna od starcia z Małopolskim ZPN, pozwala pozytywnie patrzeć na wiosenne rewanże. Jeżeli wyeliminujemy indywidualne błędy i poprawimy koncentrację, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, to jesteśmy przekonani, że przełoży się to na lepszy wynik końcowy – podsumował rywalizację Bzdęga.

Bramki: Maciej Garbowski, Piotr Szyndralewicz

Sponsorem kadr wojewódzkich jest firma Bedmet z Opola.

Wszystkie wyniki oraz informacje dotyczące poczynań naszych reprezentacji śledzić można na naszej specjalnej podstronie Kadry\Kadry Męskie.

Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rundę jesienną i do zobaczenia wiosną!