SĘDZIOWIE KOLEGIUM SĘDZIÓW OZPN

Poniżej znajduje się lista osób, którzy ponieśli wyjątkowe zasługi w rozwoju piłkarskim poprzez oddanie sprawom szkolenia i wychowywania kadr sędziowskich, wnosząc osobisty wkład w podnoszenie poziomu prowadzenia zawodów przez sędziów.

Ginter Adamek
Nr legitymacji: 883
Data wydania: 09.12.1988 r.
Konrad Anderwald
Nr legitymacji: 1468
Data wydania: 22.06.2004 r.
Stanisław Anioł
Nr legitymacji: 1469
Data wydania: 22.06.2004 r.
Zbigniew Bojarski
Nr legitymacji: 1202
Data wydania: 17.12.1996 r.
August Bożentka
Nr legitymacji: 1378
Data wydania: 12.04.2002 r.
Franciszek Bucki
Nr legitymacji: 1542
Data wydania: 01.06.2006 r.
Ginter Czech
Nr legitymacji: 1026
Data wydania: 19.10.1992 r.
Wiesław Figurniak
Nr legitymacji: 1675
Data wydania: 02.03.2011 r.
Leon Gaida
Nr legitymacji: 1399
Data wydania: 07.11.2002 r.
Wacław Gawliński
Nr legitymacji: 1525
Data wydania: 07.11.2005 r.
Stanisław Gębuś
Nr legitymacji: 1680
Data wydania: 19.04.2011 r.
Janusz Hyziak
Nr legitymacji: 1027
Data wydania: 19.10.1992 r.
Józef Jaszewski
Nr legitymacji: 1096
Data wydania: 02.02.1994 r.
Bogdan Jeż
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Marian Jędrysik
Nr legitymacji: 816
Data wydania: 27.03.1987 r.
Zbigniew Kaczan
Nr legitymacji: 1470
Data wydania: 22.06.2004 r.
Józef Kaliciak
Nr legitymacji: 720
Data wydania: 20.04.1984 r.
Izydor Kansy
Nr legitymacji: 1068
Data wydania: 10.11.1992 r.
Paweł Kiszka
Nr legitymacji: 1135
Data wydania: 15.10.1994 r.
Mieczysław Kokoszka
Nr legitymacji: 1031
Data wydania: 13.02.1993 r.
Jan Koniecki
Nr legitymacji: 1018
Data wydania: 13.02.1993 r.
Zdzisław Kowalski
Nr legitymacji: 1070
Data wydania: 10.11.1992 r.
Władysław Łężny
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Jerzy Maciek
Nr legitymacji: 11080
Data wydania: 30.09.1994 r.
Stanisław Maćków
Nr legitymacji: 1543
Data wydania: 01.06.2006 r.
Antoni Mitko
Nr legitymacji: 1400
Data wydania: 07.11.2002 r.
Mieczysław Miziniak
Nr legitymacji: 656
Data wydania: 1984 r.
Tadeusz Mróz
Nr legitymacji: 1471
Data wydania: 22.06.2004 r.
Leon Mucha
Nr legitymacji: 1401
Data wydania: 07.11.2002 r.
Mariusz Nowak
Nr legitymacji: 1724
Data wydania: 04.09.2015 r.
Władysław Nowak
Nr legitymacji: 1379
Data wydania: 12.04.2002 r.
Bogdan Nowakowski
Nr legitymacji: 1072
Data wydania: 10.11.1992 r.
Rudolf Ochmann
Nr legitymacji: 1380
Data wydania: 12.04.2002 r.
Józef Palica
Nr legitymacji: 1375
Data wydania: 28.02.2002 r.
Henryk Pich
Nr legitymacji: 1472
Data wydania: 22.06.2004 r.
Alojzy Ploch
Nr legitymacji: 881
Data wydania: 09.12.1988 r.
Stanisław Preis
Nr legitymacji: 1381
Data wydania: 12.04.2002 r.
Erhard Prusko
Nr legitymacji: 1081
Data wydania: 30.09.1994 r.
Wiesław Radzik
Nr legitymacji: 1473
Data wydania: 22.06.2004 r.
Cyryl Ratajczyk
Nr legitymacji: 153
Data wydania: 24.02.1971 r.
Edward Rudyk
Nr legitymacji: 1526
Data wydania: 07.11.2005 r.
Józef Safian
Nr legitymacji: 1038
Data wydania: 15.02.1993 r.
Czesław Sokołowski
Nr legitymacji: 1620
Data wydania: 09.11.2009 r.
Paweł Soworka
Nr legitymacji: 1402
Data wydania: 07.11.2002 r.
Bogdan Stasiak
Nr legitymacji: 1679
Data wydania: 19.04.2011 r.
Zbigniew Strociak
Nr legitymacji: 1257
Data wydania: 15.10.1980 r.
Marian Szeremeta
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Józef Szymski
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Zdzisław Świst
Nr legitymacji: 1203
Data wydania: 17.12.1996 r.
Waldemar Tarkowski
Nr legitymacji: 1474
Data wydania: 22.06.2004 r.
Bruno Tomaszek
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Mieczysław Tomsza
Nr legitymacji: 1377
Data wydania: 12.04.2002 r.
Józef Turyński
Nr legitymacji: 1681
Data wydania: 19.04.2011 r.
Krzysztof Witkowski
Nr legitymacji: 1677
Data wydania: 19.04.2011 r.
Józef Włodarczyk
Nr legitymacji: 1475
Data wydania: 22.06.2004 r.
Krzysztof Wolański
Nr legitymacji: 1678
Data wydania: 19.04.2011 r.
Ryszard Wójcik
Nr legitymacji: 1676
Data wydania: 19.04.2011 r.
Tadeusz Wróblewski
Nr legitymacji: 1403
Data wydania: 07.11.2002 r.
Janusz Zając
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d

Poniżej znajduje się lista osób, którzy swoją postawą zasłużyli się dla sportu piłkarskiego w zakresie działalności sędziowskiej, wykazując osobistą inicjatywę, zdolności i mozolną pracę.

Marian Adamowicz
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Piotr Anderwald
Nr legitymacji: 3139
Data wydania: 12.04.2002 r.
Krzysztof Bartoszek
Nr legitymacji: 3268
Data wydania: 22.06.2004 r.
Andrzej Bondyra
Nr legitymacji: 2779
Data wydania: 17.12.1996 r.
Adam Czabanowski
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Kazimierz Dobrzański
Nr legitymacji: 3343
Data wydania: 07.11.2005 r.
Jan Filarowski
Nr legitymacji: 3269
Data wydania: 22.06.2004 r.
Jerzy Freier
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Marian Gajek
Nr legitymacji: 2546
Data wydania: 30.09.1994 r.
Wacław Gawliński
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Ewald Gediga
Nr legitymacji: 3173
Data wydania: 07.11.2002 r.
Edward Godzina
Nr legitymacji: 3338
Data wydania: 07.11.2005 r.
Józef Gołek
Nr legitymacji: 3174
Data wydania: 07.11.2002 r.
Zbigniew Graboń
Nr legitymacji: 1972
Data wydania: 27.03.1987 r.
Marian Hajda
Nr legitymacji: 3270
Data wydania: 22.06.2004 r.
Bernard Holik
Nr legitymacji: 3558
Data wydania: 19.04.2011 r.
Stanisław Hołota
Nr legitymacji: 3581
Data wydania: 05.01.2012 r.
Zbigniew Janik
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Mariusz Jedliński
Nr legitymacji: 3556
Data wydania: 02.03.2011 r.
Lesław Jezierski
Nr legitymacji: 2780
Data wydania: 17.12.1996 r.
Mirosław Kamiński
Nr legitymacji: 3138
Data wydania: 12.04.2002 r.
Robert Kantner
Nr legitymacji: 3555
Data wydania: 02.03.2011 r.
Józef Karczmarczyk
Nr legitymacji: 2573
Data wydania: 02.11.1994 r.
Jarosław Klecza
Nr legitymacji: 3432
Data wydania: 29.08.2008 r.
Zbigniew Konwant
Nr legitymacji: 3554
Data wydania: 02.03.2011 r.
Jan Krzyżanowski
Nr legitymacji: 3132
Data wydania: 28.02.2002 r.
Dariusz Kuczer
Nr legitymacji: 3559
Data wydania: 19.04.2011 r.
Aleksander Kulikowski
Nr legitymacji: 3363
Data wydania: 01.06.2006 r.
Jan Kumka
Nr legitymacji: 3560
Data wydania: 19.04.2011 r.
Zdzisław Marcinek
Nr legitymacji: 3324
Data wydania: 06.04.2005 r.
Adam Michalewski
Nr legitymacji: 3341
Data wydania: 07.11.2005 r.
Jerzy Ochman
Nr legitymacji: 3272
Data wydania: 22.06.2004 r.
Józef Ogórek
Nr legitymacji: b/d
Data wydania: b/d
Jan Panek
Nr legitymacji: 3273
Data wydania: 22.06.2004 r.
Adam Pawlików
Nr legitymacji: 3433
Data wydania: 29.08.2008 r.
Władysław Podburaczyński
Nr legitymacji: 3137
Data wydania: 12.04.2002 r.
Jan Pukajło
Nr legitymacji: 3340
Data wydania: 07.11.2005 r.
Władysław Pusz
Nr legitymacji: 3274
Data wydania: 22.06.2004 r.
Bernard Riedel
Nr legitymacji: 2781
Data wydania: 14.12.1996 r.
Ryszard Szkałuba
Nr legitymacji: 3339
Data wydania: 07.11.2005 r.
Janusz Sztonyk
Nr legitymacji: 3275
Data wydania: 22.06.2004 r.
Karol Szydło
Nr legitymacji: 2436
Data wydania: 13.02.1993 r.
Henryk Urbańczyk
Nr legitymacji: 3140
Data wydania: 12.04.2002 r.
Eugeniusz Wolnicki
Nr legitymacji: 1128
Data wydania: 08.10.1977 r.
Marian Zając
Nr legitymacji: 3004
Data wydania: 16.11.1999 r.
Janusz Zapotoczny
Nr legitymacji: 3561
Data wydania: 19.04.2011 r.
Grzegorz Zator
Nr legitymacji: 3557
Data wydania: 02.03.2011 r.
Stanisław Ziobrowski
Nr legitymacji: 3562
Data wydania: 19.04.2011 r.
Józef Żakowicz
Nr legitymacji: 2782
Data wydania: 17.12.1996 r.
Franciszek Żmuda
Nr legitymacji: 589
Data wydania: 18.10.1967 r.

Sędziowie zawodowi
Jarosław Przybył
Sędziowie – TOP Amator B
Marcin Kochanek
Sędziowie – TOP Amator C – III liga
Jacek Babiarz
Sebastian Grzebski
Szymon Łężny
Dawid Matyszczak
Przemysław Mielczarek
Bartosz Owsiany
Łukasz Sowada
Sędziowie asystenci
Maciej Kosarzecki
Daniel Szpila
Sędzie Ekstraligi kobiet
Katarzyna Gaweł
Sędzie I ligi kobiet
Anna Kalita-Malasiewicz
Sędzie asystentki
Dorota Dymek

Zdjęcia sędziów są w trakcie realiacji.

Mateusz Banaszak
Marcin Bazan
Marcin Biegun
Michał Bieniusa
Artur Chudala
Patryk Ciastoń
Przemysław Dudek
Marek Giza
Mateusz Kacprzak
Adam Kupka
Maciej Kosarzecki
Maciej Krzyżowski
Łukasz Kulesa
Michał Mazurek
Szymon Mendla
Grzegorz Orzeł
Radosław Paszek
Bartosz Prochera
Łukasz Pytlik
Daniel Szpila
Łukasz Ślusarek
Mateusz Wąsiak
Mirosław Zapotoczny
Bartłomiej Zator
Kamil Zator
Dymitr Zubal

Zdjęcia sędziów są w trakcie realizacji.

Leszek Bednarz
Wojciech Białowąs
Sławomir Bryś
Adam Czerwiński
Adrian Czpak
Paweł Dul
Marcin Filarski
Krzysztof Glensk
Dariusz Glik
Adam Gondek
Janusz Gruszka
Anna Kalita-Malasiewicz
Sebastian Kluz
Artur Komarnicki
Artur Kulpa
Kacper Kulpa
Rafał Mazański
Radosław Narewski
Wojciech Nowak
Miłosz Pukajło
Piotr Stefanides
Dawid Tkacz
Bartosz Żmuda
Paweł Żyłka

Zdjęcia sędziów są w trakcie realizacji.

Adam Bagiński
Mirosław Barszczewski
Mirosław Borowiec
Michał Bruzda
Damian Buszka
Krzysztof Chmura
Łukasz Chowaniec
Marcin Cieleń
Bogdan Czekaj
Tomasz Dąbrowski
Jan Długokęcki
Andrzej Dolipski
Mateusz Dukat
Kamil Fabjan
Katarzyna Gaweł
Łukasz Głowania
Kacper Hebda
Roman Hejna
Łukasz Jacyniuk
Anna Janik
Janusz Joniec
Paweł Kapusta
Adam Kitajczuk
Dariusz Kołodyński
Jakub Konicki
Krzysztof Konicki
Przemysław Kowaczek
Paweł Labusga
Marcin Lenart
Marek Majowski
Oskar Makowski
Arkadiusz Marciniszyn
Łukasz Martyna
Grzegorz Marzec
Michał Mosion
Paweł Niemiec
Wojciech Oszczęda
Jan Pankala
Mateusz Piela
Paweł Pietrzak
Wojciech Pietrzak
Michał Płachta
Mateusz Ramus
Łukasz Rohaczyński
Fabian Russ
Mateusz Saliński
Sebastian Stemplewski
Łukasz Szostak
Dawid Taul
Jarosław Ułamek
Paweł Wiatr
Marcin Winiarz
Arkadiusz Zadworny

Lista sędziów Klasy B jest w aktualizacji.