W ramach meczów międzyzwiązkowych, dwie nasze kadry – 2005 i 2006, udały się do Małopolski na rywalizację z reprezentantami tamtejszego ZPN-u. Obie nie przywiozły stamtąd punktów.

Rywal, który jest zdecydowanie najsilniejszym zespołem w naszej grupie, był w tym meczu drużyną lepszą. Częściej posiadał piłkę i kreował więcej sytuacji bramkowych. Nasi chłopcy skutecznie się bronili, aż do ostatniej minuty pierwszej połowy, kiedy to dostali „bramkę do szatni”. W drugiej połowie z kolei popełnili zbyt wiele błędów w obronie, co przeciwnik bez skrupułów wykorzystał i dołożył trzy kolejne gole.

– Zagraliśmy lepsze spotkanie niż jesienią, lecz zabrakło nam koncentracji w defensywie oraz kreatywności w tworzeniu sytuacji strzeleckich. Za dwa tygodnie zmierzmy się o punkty ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej i postaramy się poprawić naszą grę – podsumowali zawody trenerzy Łukasz Wicher i Damian Serwuszok

2006: Małopolski ZPN – Opolski ZPN 4:0

OZPN 2006: Oskar Skirzewski, Jakub Korzeniewicz, Jan Dec, Mateusz Stolarczyk, Tomasz Marciniak, Alan Dziura, Daniel Piwko, Partick Lipok, Szymon Szkliński
Rezerwowi: Kacper Kapica, Wiktor Wienczek, Maksymilian Nowak, Kamil Skalski, Franciszek Terlecki, Szymon Langosz, Gracjan Sanecki, Jakub Mikołajczyk, Oliwier Frączek

Już pierwsza minuta spotkania przyniosła prowadzenie gospodarzom, który z animuszem ruszyli na nasz zespół, a którzy 60 sekund po tym mogli podwyższyć. – Owszem spodziewaliśmy się, że lider grupy zaatakuje i wyczuwaliśmy na to swoich podopiecznych – komentują trenerzy Marek Duraj i Ireneusz Kwok. Drużyna z Opolszczyzny zaczęła grać jednak coraz składniej, budując swoje akcje z pomysłem, lecz bez ich skutecznego zakończenia. Kolejno swoje szanse na zmianę rezultatu mieli Ziętek – trafił futbolówką w poprzeczkę, Dębski – uderzył minimalnie obok słupka oraz Janowicz i Pietras, którym zabrakło zdecydowania w kluczowych momentach. Bardzo aktywny w polu był Andruszko. Tymczasem kiedy gra wyglądała już na poukładaną, a na zegarze widniała 45 minuta, miejscowi wyprowadzili kontrę i podwyższa wynik na 2:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ambitnie grający OZPN konsekwentnie dążył do zdobycia bramki kontaktowej. Niestety, skuteczność nie była w Krakowie mocną stroną opolskiej drużyny i zmarnowali przynajmniej dwie dobre okazje. Małopolanie kontrowali i co najważniejsze – trafili. Ostatnia bramka padła z rzutu karnego, choć świetnie między słupkami spisał się Wójcik, jednak dobitka znalazła drogę do siatki. Trzy minuty przed końcem w zamieszaniu podbramkowym udało się zdobyć honorową bramkę za sprawą Andruszki.

– Tak jak dwa tygodnie temu tak i po tym meczu czujemy wielki niedosyt z końcowego wyniku. On nas nie broni, ale też nie oddaje obrazu całego meczu. Graliśmy z liderem naszej grupy na ich boisku jak równy z równym. Przeciwnik był bardzo skuteczny, my niestety nie. Ustępowaliśmy przede wszystkim fizycznie zawodnikom z Małopolski, ale jako zespół staraliśmy się przeciwstawić organizacją gry, zaangażowaniem i ambicją – skomentowali krakowskie zawody nasi szkoleniowcy.

2005: Małopolski ZPN – Opolski ZPN 4:1

Bramka: 77′ Andruszko

OZPN 2005: Adam Wójcik (OKS Odra Opole) – Paweł Mróz, Jakub Piechota, Mateusz Pietras, Max Janowicz (wszyscy OKS Odra Opole) – Kamil Jelito (OKS Odra Opole), Paweł Jabłoński (MKS Kluczbork), Jan Dębski (OKS Olesno) – Daniel Łeśko, Wiktor Andruszko, Patryk Ziętek (wszyscy OKS Odra Opole)

Rezerwowi: Igor Pawłowski, Kamil Staniszewski, Michał Osipiak, Adam Fąferko (wszyscy OKS Odra Opole), Bartosz Kusicielek (BTP Stal Brzeg), Jakub Mandala (MKS Pogoń Prudnik), Bartłomiej Piśla (LMKS Piast Gorzów Śląski)