W drugiej kolejce rozgrywek Pucharu im. K. Górskiego, kadra OZPN 2021/22 zmierzyła się na wyjeździe z reprezentację Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Już w pierwszych minutach gospodarze dostali rzut karny, ale na wysokości zadania stanął Jan Małota, który obronił uderzenie z 9 metrów.

Nerwowość i dekoncentracja z pierwszych minut nie opuszczała naszego zespołu przez większą część spotkania. Dodatkowo rywal przewyższał naszych zawodników pod względem fizycznym oraz piłkarskim i regularnie przebywał na naszej połowie. Na przerwę  zszedł z dwubramkową zaliczką, choć po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił i ostatecznie nasi reprezentanci polegli 0:5. W końcówce spotkania Dominik Grzesik popisał się kapitalną interwencją, broniąc piłkę zmierzającą w okienko i był to jeden z pozytywów tego meczu.

Jarosław Wolański, Marcin Chudala (trenerzy kadry 2009) – Zostaliśmy całkowicie zdominowani przez przeciwnika. Ustępowaliśmy we wszystkich obszarach gry, na którą  składały się wyszkolenie indywidualne, jakość i organizacja gry, warunki fizyczne, cechy motoryczne, szybkość podejmowania decyzji i mentalność. Nie mieliśmy żadnych argumentów sportowych, które mogłyby dać nam nadzieję na lepszą grę. Oceniając mecz pod kątem szkoleniowym była to cenna lekcja dla naszych zawodników, z której po głębszej analizie należy wyciągnąć właściwe wnioski, mające wpływ na dalszy ich rozwój. Poziom sportowy naszych przeciwników uświadomił nam w których obszarach mamy deficyty i tymi informacjami podzielimy się z trenerami klubowymi, którzy poprzez codzienny proces szkolenia w klubie, będą w stanie stworzyć zawodnikom środowisko dalszego rozwoju.

Znacznie lepiej na Podkarpaciu poradzili sobie futboliści rocznika 2008. W pierwszej kolejce nasza reprezentacja zdecydowanie przegrała z rówieśnikami z Małopolski (wyjazdowe 0:4) i do następnych zawodów przystąpiła podwójnie zmotywowana, chcąc udowodnić, że stać ją na lepszą grę i zwycięstwo.

Pierwsza połowa z Podkarpackim ZPN-em toczyła się głównie w strefie środkowej, gdzie obie drużyny budowały swoje akcje. Pomimo wyrównanej gry, to właśnie rywal stwarzał sobie więcej sytuacji podbramkowych, z których dwie zamienili na gole. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Po jednej z akcji sprytnym podaniem do Filipa Wolaka popisał się Piotrek Szyndralewicz i zdobyliśmy kontakt z przeciwnikami.

Trafienie to wyraźnie pomogło naszym chłopakom, którzy zaczęli poczynać sobie odważniej, co przełożyło się na kolejne dobre sytuacje. Po jednaj z nich, zaskakującym strzałem z 30 metrów popisał się Wojciech Rezacz i doprowadził do wyrównania. Od tego momentu obie drużyny z determinacją dążyły do zwycięstwa. Mimo ambitnej postawy nasi zawodnicy w końcówce spotkania stracili bramkę i ostatecznie skończyli spotkanie bez punktów.

OZPN 2008: Bartosz Kucharski, Marcel Szurgut, Mateusz Mozoła, Filip Nowacki, Ksawery Chatkiewicz, Mateusz Krzemiński, Filip Wolak, Wojciech Rezacz, Oliwier Majcher, Piotr Szyndralewicz, Michał Przysiecki, Marcin Staś, Dorian Myk, Jakub Klisch, Kacper Sucharski, Patryk Kulbaka, Wiktor Nowicki.

Sponsorem kadr wojewódzkich jest firma Bedmet z Opola.