Dwie minuty nieuwagi wystarczyły, by piłkarze z okręgówki ograli w regionalnym Pucharze Polski wicelidera IV ligi. Gronowice decydujące ciosy zadały w 78 i w 79 minucie za sprawą Kamilów, Kaczora i Babiarza, czym odprawiły z półfinałów Porawie.

Do drugiej niespodzianki doszło podczas starcia drużyny z Kup, która podejmowała Start. Goście z 1/2 odpadli po golu Krystiana Pudełki. Zawodnik ten w 69 minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z okolic „szesnastki” uderzył w dolny róg bramki. NKS, bye, bye!

Bez niespodzianek obejść się musieli gospodarze meczów z wyżej notowanymi rywalami, a tymi w ostatnią sobotę były Ruch i Polonia. „Zdzichy” spokojnie prowadziły wyjazdowe zawody w Kolonowskiem i po golach Dariusza Zapotocznego w 81 oraz Dawida Czaplińskiego w 83 minucie pewnie ograły Unię.

Najwyższy wynik padł na stadionie w Krasiejowie. Polonia regularnie wypunktowała miejscowych za pomocą Szymona Greka, Dariusza Hajduka, Adama Churasa i dwukrotnie Łukasza Bawoła. Honory tych, „co polewają”, ratować próbował Adam Sobota, ale już przy stanie 0:2.

Pucharowe półfinały szczebla OZPN zaplanowano na 26 kwietnia.