Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że Arkadiusz Przystał z Nysy wybrany został na sędziego głównego finałowego meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, pomiędzy LZS-em Gronowice a Ruchem Zdzieszowice. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 maja, o godz. 20:00, na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Asystować mu będą Dawid Matyszczak i Radosław Paszek, sędzią technicznym mianowany został Przemysław Dudek.

Przystał przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 1998 roku jeszcze jako nastolatek. – W wieku 19 lat stwierdziłem, że skoro mam grać w piłkę i narażać się na kontuzje, bo grajek ze mnie wielki nie był, to spróbuję swoich sił w sędziowaniu, co pozwoliło mi na kontakt z piłką nożną i poznanie realiów boiskowych od drugiej strony, tej z gwizdkiem – mówi rozjemca pucharowych zawodów.

Sprawiedliwy środy w Kluczborku w swoim CV ma prowadzenie meczów szczebla centralnego w 2 lidze (sezon 2008/2009), a także pięć edycji rozgrywkowych jako sędzia główny dawnej 3 ligi opolsko-śląskiej.

Dla arbitra z Nysy będzie to pierwszy w karierze finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. – Opolski Związek Piłki Nożnej kładzie bardzo duży nacisk na to, aby opolski finał nabrał szczególnej wagi. Niewątpliwie fakt, iż zawody będą rozgrywane przy sztucznym oświetleniu, też dodaje przysłowiowego „smaczku” całej imprezie – dodaje.

fot. Sławomir Jakubowski