Paweł Boczarski z Berlandu, najskuteczniejszy zawodnik 1/32 opolskich meczów Pucharu Polski. fot. Mirosław Szozda

Berland Komprachcice i Futsal Team Gredar Brzeg reprezentować będą Opolszczyznę w kolejnej rundzie Pucharu Polski w futsalu. Na tym etapie rozgrywek do rywalizacji włączą się już kluby z ekstraklasy, a spotkania 1/16 odbędą się w dniach 25-27 stycznia. Daty i miejsca losowania par na razie nie znamy.

W 1/32 los skojarzył czterech rywali z naszego województwa. W pierwszym derbowym pojedynku niespodzianki nie było. Spotkanie, które rozegrane zostało w krapkowickiej hali znakomicie zaczęli goście. Najwyżej sklasyfikowana z opolskiego drużyna prowadziła już z Bongo 3:0, ale ci doprowadzili do wyrównania. Świetna dyspozycja Pawła Boczarskiego (5 trafień) oraz doświadczenie przyjezdnych wzięły ostatecznie górę i ekipa z Komprachcic zwyciężyła 6:3.

Niedzielne zawody w Brzegu przyniosły starcie „przyjaciół” z tabeli 1 ligi. Pierwszy kwadrans meczu brzeżan z FK Odrą Opole był wyrównany i obie ekipy okładały się ciosami. Później przeważać zaczęli miejscowi i to oni od stanu 2:2 zdobywali kolejne bramki. Trzy z nich zaaplikował gościom najlepszy na parkiecie Patryk Dykus i Gredar „odjechał” z wynikiem. Ostatecznie Brzeg wygrał 6:4 i może wyczekiwać przeciwnika w kolejnej pucharowej fazie.