Zdalna praca biura OZPN

Informujemy, że do dnia 28 lutego 2022 r., pracownicy biura Opolskiego Związku Piłki Nożnej będą pracować zdalnie.

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny poprzez dane kontaktowe, które znajdują się na naszej stronie internetowej: KONTAKT.

Biuro Związku Informuje

Informujemy, iż zgodnie ze zmianami jakie weszły w życie dotyczącymi wystawiania faktur do paragonu prosimy każdorazowo przed dokonaniem wpłaty przez osobę fizyczną na konto Opolskiego Związku Piłki Nożnej poinformować Dział Księgowości o chęci pozyskania faktury. Informacja przekazana po dokonaniu wpłaty uniemożliwi pozyskanie faktury.

Letni obóz piłkarski 2023

Opolski Związek Piłki Nożnej i Stowarzyszenie Footballowo, zapraszają do skorzystania z letniej oferty obozu piłkarskiego, który w tym roku odbędzie się od 4 do 11 sierpnia w REWALU.

Powyższa propozycja skierowana jest do miłośników i miłośniczek piłki nożnej z roczników 2008-2014.

Profesjonalne treningi piłkarskie, rozgrywki zespołowe, ciekawe zajęcia teoretyczne, wycieczki i moc atrakcji – to tylko część z tegorocznej oferty(klik).

Opiekę nad uczestnikami obozu będzie sprawować wykwalifikowana i doświadczona kadra opiekuńczo – szkoleniowa (Trenerzy Związkowi).

Spędź wakacje aktywnie!

Więcej szczegółów -> OFERTA <-

TERMIN OBOZU: 11-18.02.2022 r.

LOKALIZACJA: O.W. ADRIA REWAL 

KOSZT: 1.999,00 zł (3 raty)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

ZAPISY tylko poprzez formularz: -> FORMULARZ <- (Kliknij!)

UWAGA!
Prosimy o POBRANIE* i WYPEŁNIENIE* poniższych załączników:

 

Podpisane oryginały dokumentów należy dostarczyć do siedziby Opolskiego Związku Piłki Nożnej – osobiście, lub przesyłką pocztową.

Przedświąteczne spotkanie Klubu Seniora

Przewodniczący Klubu Seniora – Pan Andrzej Mazurek serdecznie zaprasza członków Klubu Seniora na przedświąteczne spotkanie, które odbędzie się w dniu 4 kwietnia br. (tj. wtorek) o godz. 11:00 w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej.
Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą telefoniczną u Pana Andrzeja Mazurka – 661-203-017.

Szkolenie online

Przypominamy, że 22 marca (środa) o godz. 19:00 odbędzie się zaplanowane szkolenie teoretyczne w formie online.

Prowadzącym zajęcia będzie nasz asystent szczebla centralnego Maciej Kosarzecki.

Sędziowie otrzymają na swoje skrzynki mailowe link z zaproszeniem do udziału w szkoleniu. Udział sędziów okręgu (4. liga, Klasa Okręgowa, Klasa A) oraz obserwatorów okręgu jest obowiązkowy.

Pozostali sędziowie również mogą uczestniczyć jako chętni.

Powołania zawodników z rocznika 2009 na konsultacje selekcyjną

Trenerzy reprezentacji Jarosław Wolański i Marcin Chudala ogłosili listy zawodników, którzy z podziałem na dwie grupy wezmą udział w konsultacjach selekcyjnych, które odbędą się 26 marca br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Prószkowie,
ul. Pomologii 11.

Grupa I – Zbiórka zawodników o godzinie 10:30
Grupa II – Zbiórka zawodników o godzinie 12:15

W załączniku znajduje się również dokument:

1. Oświadczenie – zgoda na udział dziecka w akcjach szkoleniowych reprezentacji OZPN,

który stanowi podstawę udziału powołanego zawodnika w akcji szkoleniowej OZPN. Wypełniony i podpisany dokument proszę przekazać trenerom w dniu konsultacji.

Sponsorem reprezentacji wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola.

LUKS Rolnik Głogówek-Biedzychowice poza strefą spadkową II Ligi!

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej II Ligi piłki nożnej kobiet odniósł LUKS Rolnik Głogówek-Biedrzychowice. Tym razem zespół prowadzony przez Arkadiusza Fludera 3:1 pokonał w Krakowie miejscowe Podgórze.

Starcie z krakowską ekipą było meczem o tzw. 6 punktów. Oba zespoły bronią się przed spadkiem, oscylując w okolicach strefy spadkowej. Dokładnie mówiąc – Rolnik przed pierwszym gwizdkiem właśnie się w niej znajdował, tracąc do bezpiecznego wówczas Podgórza dwa oczka.

Natomiast po spotkaniu role się odwróciły. Dzięki zwycięstwu opolskiego zespołu 3:1 drużyny zamieniły się w tabeli miejscami i teraz to Rolnik może, na ten moment, czuć się bezpieczny.

Dwie bramki w tym starciu zdobyła Martyna Małolepsza, trzecie trafienie dołożyła Ilona Kujawska, która wykorzystała rzut karny.

Tym samym zespół z Głogówka wygrał drugie spotkanie z rzędu. Przed tygodniem, na własnym terenie, Rolnik pokonał innego bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie – Dąb Zabierzów Bocheński 2:1.

Powołania zawodniczek na konsultację szkoleniową reprezentacji OZPN U15

Trenerzy reprezentacji Adrian Matuszczyk i Sebastian Drozd ogłosili listę zawodniczek, które wezmą udział w konsultacji szkoleniowej, która w dniu 28 marca br. odbędzie się w Prószkowie.

Zbiórka zawodniczek o godzinie 17:30 na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Prószkowie, ul. Pomologii 11.

W załączniku znajduje się również dokument:

1. oświadczenie – zgoda rodzica na udział dziecka w akcji szkoleniowej OZPN,

który stanowi podstawę udziału powołanej zawodniczki w akcji szkoleniowej OZPN. Wypełniony i podpisany dokument proszę przekazać trenerom w dniu konsultacji.

Sponsorem reprezentacji wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola.

Nowy „dom” naszych reprezentacji!

Opolski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ozimku oraz klubem piłkarskim Silesius Kotórz Mały. Na jej mocy obiekty sportowe w gminie Ozimek oraz w Kotorzu Małym staną się arenami zmagań reprezentacji OZPN.

– Wybór tych lokalizacji nie był przypadkowy. Bliska odległość od stolicy regionu – Opola, optymalna, bardzo dobrej jakości infrastruktura sportowa, czyli profesjonalne szatnie, świetny stan murawy czy trybuny oraz duża chęć współpracy i zaangażowanie wszystkich osób – to najważniejsze argumenty, którymi sugerowaliśmy się przy tworzeniu tej umowy – wylicza koordynator kadr wojewódzkich OZPN, Filip Sikorski.

Poza standardowymi akcjami szkoleniowymi, na wspomnianych obiektach, zorganizowane zostaną oficjalne rozgrywki Polskiego Związku Piłki Nożnej, tj. eliminacje chłopców w ramach rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego czy Kazimierza Deyny oraz dziewcząt podczas turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak.

Oprócz boiska w Kotorzu Małym reprezentacje OZPN będą korzystać również z obiektów w Ozimku, Krasiejowie, Grodźcu i Szczedrzyku.

O wszystkich akcjach szkoleniowych będziemy informować na bieżąco.

Powołania zawodniczek na konsultację selekcyjną reprezentacji OZPN U13

Trenerzy reprezentacji Adrian Matuszczyk i Sebastian Drozd ogłosili listę zawodniczek, które wezmą udział w konsultacji selekcyjnej, która w dniu 26 marca br. odbędzie się w Prószkowie.

Zbiórka zawodniczek o godzinie 8:30 na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Prószkowie, ul. Pomologii 11.

W załączniku znajduje się również dokument:

1. oświadczenie – zgoda rodzica na udział dziecka w akcji szkoleniowej OZPN,

który stanowi podstawę udziału powołanej zawodniczki w akcji szkoleniowej OZPN. Wypełniony i podpisany dokument proszę przekazać trenerom w dniu konsultacji.

Sponsorem reprezentacji wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola.

Powołania zawodników z rocznika 2011 na konsultacje selekcyjną

Trenerzy reprezentacji Jarosław Wolański i Marcin Chudala ogłosili listę zawodników, którzy z podziałem na dwie grupy wezmą udział w konsultacjach selekcyjnych, które odbędą się 25 marca br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Prószkowie,
ul. Pomologii 11.

Grupa I – Zbiórka zawodników o godzinie 12:30
Grupa II – Zbiórka zawodników o godzinie 14:40

W załączniku znajduje się również dokument:

1. Oświadczenie – zgoda na udział dziecka w akcjach szkoleniowych reprezentacji OZPN,

który stanowi podstawę udziału powołanego zawodnika w akcji szkoleniowej OZPN. Wypełniony i podpisany dokument proszę przekazać trenerom w dniu konsultacji.

Sponsorem reprezentacji wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola.

Dulski znów strzela, „Zdzichy” pewnie gromią. Plus i minusy 16. kolejki opolskiej IV Ligi

Piłkarze Bank Spółdzielczy w Leśnicy IV Ligi Opolskiej w miniony weekend wrócili do gry. W inauguracyjnej wiosnę kolejce, na wielu boiskach, emocji nie brakowało. Pokusiliśmy się na subiektywną listę plusów i minusów pierwszej serii gier po zimowej przerwie – oczywiście z krótkim uzasadnieniem. Równocześnie będzie to stała, swoista zapowiedź następnej kolejki.

PLUSY:

Ruch Zdzieszowice – Zespół Sebastiana Polaka rewelacyjnie rozpoczął wiosnę. Już w pierwszym spotkaniu po przerwie udowodnił, że do końca będzie walczył o awans do III Ligi. Ze Zdzieszowic Po-Ra-Wie Większyce wyjechało z bagażem 5 goli, mimo że do przerwy prowadziło 1:0. Tak się kończy drażnienie lidera. Dodatkowy plus również przy napastniku Ruchu Piotrze Strzeleckim, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

PPO-Piast Strzelce Opolskie – Piast z drzwiami i futryną wszedł w rundę wiosenną. Przed kamerami OZPN strzelczanie pewnie i z łatwością pokonali w Oleśnie miejscowy OKS 3:0. Ani przez moment zespół Macieja Kułaka nie był zagrożony w tym spotkaniu, co też świadczy o formie tej drużyny w ubiegłą niedzielę. Piast może być więc ekipą, która wiosną będzie urywała punkty także faworytom.

Dawid Dulski (Skalnik Gracze) – Po stronie plusów również snajper Skalnika Gracze. Po przeciętnym występie w ćwierćfinale Pucharu Polski kapitan Skalnika udowodnił, że nie zapomniał jak się bramki zdobywa. W starciu z KS Unią Krapkowice trzykrotnie wpakował futbolówkę do siatki, a jego zespół pokonał krapkowiczan 3:0.

Patryk Kałka (PPO-Piast Strzelce Opolskie) – Świetny występ młodego skrzydłowego w meczu przeciwko OKS-owi Olesno. Udział przy wszystkich trzech bramkach (dwie asysty bezpośrednie, jedna drugiego stopnia) i ciągłe zagrożenie z lewej strony boiska – to dwa najważniejsze argumenty za tym, aby Kałka w tym zestawieniu się znalazł.

LZS Piotrówka – W przypadku LZS-u plus za aż 8 młodzieżowców w pierwszym składzie.

 

MINUSY:

Pogoda – Nieprzypadkowo warunki atmosferyczne pojawiły się na pierwszym miejscu wśród minusów. Wiatr, deszcz, śnieg, wiatr, śnieg, deszcz, deszcz, wiatr i gdzieś na pozycji 43 dopiero słońce. Tak można opisać to, co działo się głównie w sobotę na Opolszczyźnie. A dla potwierdzenia warto zerknąć choćby na jedno zdjęcie z meczu w Głubczycach.

Polonia Głubczyce – Zespół Jarosława Panasińskiego uległ w pierwszej kolejce 3:5 z PROTEC Victorią Chróścice. Patrząc z perspektywy gołego wyniku może nie jest on taki zły – trzy bramki zdobyte, prowadzenie 3:2 i szansa na dobicie rywala. Aczkolwiek minus ten jest głównie właśnie za brak tego dobicia. Przy tym wyniku Polonia nie wykorzystała rzutu karnego, a później, grając 11 na 10, dała sobie strzelić 3 gole. Końcówka meczu i gra w przewadze zdecydowanie do poprawy.

OKS Olesno – Zaryzykuje stwierdzenie, że najsłabsza drużyna pierwszej wiosennej kolejki. OKS grał z Piastem bez przekonania, momentami bez pomysłu i kompletnie bez ikry. Najlepszym podsumowaniem zdanie wypowiedziane przez jednego z oleskich kibiców – „Panie, z taką grą to my się nie utrzymamy”.

Krzysztof Turek (PROTEC Victoria Chróścice) – Tu się długo zastanawiałem czy minus, czy nie minus. Z jednej strony – z perspektywy czasu, dobra decyzja, bo po zatrzymaniu piłki ręką na linii bramkowej Patryk Walkowicz obronił rzut karny a chróścicki zespół odrobił straty, by później wygrać. Z drugiej strony – głupie osłabienie zespołu w momencie, kiedy próbuje on te straty odrobić. Wobec tego jednak minus.

Mecz Odra II Opole – Małapanew Ozimek – Zapowiadany jako hit tej kolejki nieco rozczarował, zwłaszcza jeśli chodzi o liczbę bramek. Na liście strzelców zapisał się tylko Paweł Kubiak. Minusa jednak małego stawiamy, ale to też bardziej żeby podpuścić jednych i drugich na kolejkę 17.

Opracował: Jakub Trzaska

Skip to content