Zdalna praca biura OZPN

Informujemy, że do dnia 28 lutego 2022 r., pracownicy biura Opolskiego Związku Piłki Nożnej będą pracować zdalnie.

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny poprzez dane kontaktowe, które znajdują się na naszej stronie internetowej: KONTAKT.

Biuro Związku Informuje

Informujemy, iż zgodnie ze zmianami jakie weszły w życie dotyczącymi wystawiania faktur do paragonu prosimy każdorazowo przed dokonaniem wpłaty przez osobę fizyczną na konto Opolskiego Związku Piłki Nożnej poinformować Dział Księgowości o chęci pozyskania faktury. Informacja przekazana po dokonaniu wpłaty uniemożliwi pozyskanie faktury.

Akademia Odry Opole z hattrickiem w Centralnej Lidze Juniorów!

Odra Opole U15 zagra wiosną w Centralnej Lidze Juniorów (fot. facebook/com/Akademia OKS Odra Opole)

Trzy drużyny opolskiej Odry będą rywalizowały wiosną w Centralnej Lidze Juniorów. Do grona ekip do lat 17 i 19 dołączyli młodsi koledzy z drużyny U15.

Takim wynikiem może się pochwalić 13 innych polskich akademii. Ale tylko trzy z klubów Fortuna I Ligi. Oprócz Odry są to Wisła Kraków i Polonia Warszawa. Z II Ligi jedynie Sandecja Nowy Sącz. Pozostałymi są ekipy z PKO Ekstraklasy. To pokazuje jak duży sukces odnieśli młodzi piłkarze opolskiego klubu.

Bardzo się cieszę, że nasze trzy drużyny młodzieżowe będą rywalizowały na najwyższym poziomie w kraju. To historyczne wydarzenie dla naszej Akademii, na którym zyskać może również całe środowisko opolskiej piłki. Postawa naszych młodych zawodników jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji. Na ten sukces pracuje codziennie wiele osób tj. trenerzy, fizjoterapeuci, nauczyciele, wychowawcy w bursach ale przede wszystkim to zasługa zawodników oraz ich rodziców, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Odra Opole to bardzo dobre miejsce do rozwoju o czym przekonuje się coraz więcej osób z naszego województwa – komentuje ten sukces koordynator projektów sportowych niebiesko-czerwonych Paweł Jędrzejewski.

Dodatkowo Jędrzejewski jest również drugim trenerem Odry U15. Pierwszym jest Aleksander Kalbron.

Spora grupa zawodników jest w Akademii od wielu lat. Są to chłopcy, którzy przechodzili poszczególne szczeble rozwoju od najmłodszych kategorii, aż do dnia dzisiejszego. Ale także jest spora grupa nowych zawodników, którzy trafili do Akademii. Nie możemy zapominać o tym że Odra Opole nawiązuje nieustannie współpracę z klubami partnerskimi z naszego regionu. Coraz więcej adeptów piłki nożnej, trafia do Akademii właśnie z klubów partnerskich – wylicza Kalbron.

Runda, w której Odra wywalczyła awans, była rewelacyjna. Na 14 rozegranych spotkań opolanie wygrali aż 13. Ostatni zremisowali – 5:5 w derbach z Rodłem. Zdobyli aż 112 goli, stracili zaledwie 10.

Następnie trzeba było jeszcze poradzić sobie w dwumeczu barażowym. Tutaj rywalem Odry była FC Wrocław Academy. Oba spotkania podopieczni Kalbrona i Jęderzejewskiego wygrali – 2:0 w Opolu i 4:3 we Wrocławiu.

W Centralnej Lidze Juniorów U15 rywalizują 32 zespoły podzielone na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z nich zagrają o mistrzostwo Polski.

Zgłoszenie drużyn młodzieżowych do rozgrywek na rundę wiosenną

Wydział Gier OZPN informuje, że zgodnie z Regulaminem Rozgrywek OZPN na sezon 2023/2024 (§ 25, 28 ust. 10, § 33 ust. 8, § 38 ust. 5), każdy klub na rundę wiosenną ma możliwość zgłosić nową drużynę młodzieżową do 2 Ligi Juniorów, 2 Ligi Juniorów Młodszych, a także do Terytorialnej Ligi Trampkarzy oraz Terytorialnej Ligi Młodzików.

W związku z powyższym, Wydział Gier do dnia 12 stycznia 2024 roku wyznacza termin zgłaszania nowych drużyn młodzieżowych, które należy przesyłać drogą e-mail na adres: p.popiolek@opolskizpn.pl

Zgłoszenia należy przesyłać wg poniższego schematu:

Rodzaj rozgrywek młodzieżowych: Terytorialna Liga Trampkarzy
Nazwa klubu: LZS Borki
Osoba do kontaktu: Jacek Karol
Numer telefonu: 987-654-321

BS w Leśnicy IV Liga Opolska – statystyki indywidualne

Jakub Pielok z iPrime'u Bogacica został najlepszym strzelcem rundy jesiennej w IV Lidze (fot. Jakub Trzaska)

Kolejna gratka dla miłośników liczb. Po statystykach drużynowych pora na te indywidualne. Pod lupę wzięliśmy wszystkich piłkarzy, którzy chociaż na chwilę pojawili się na boisku. W kilku przypadkach liczba rozegranych minut może się różnić z powodu zmian już w doliczonym czasie gry poszczególnych spotkań.

NAJWIĘCEJ WYSTĘPÓW (15 – maksymalnie)

Pogoń Prudnik – Szymon Reiwer, Jakub Mandala, Patryk Surma, Miłosz Moskal

MKS Gogolin – Kacper Kaczka, Adam Mrosek

LZS Walce – Kamil Szafarczyk, Patryk Paczulla, Mateusz Augustyn

PROTEC Victoria Chróścice – Daniel Olszacki, Damian Polok, Kamil Tramsz

LZS Piotrówka – Kamil Szczypiński

Polonia Nysa – Patryk Ostrowski, Mikołaj Kuc, Yoichi Oyagi, Denis Dudek, Michał Dryja

Polonia Karłowice – Arkadiusz Fesser, Robert Strząbała

Stal Brzeg – Maciej Rakoczy, Maksymilian Podgórski

PPO Piast Strzelce Opolskie – Miłosz Staszkiewicz

Fortuna Głogówek – Daniel Nowak, Adam Zalewski, Michał Drescher, Tomasz Hajduk

Ruch Zdzieszowice – Przemysław Tramsz, Szymon Grek, Denis Sotor, Dariusz Zapotoczny, Piotr Strzelecki

Małapanew Ozimek – Marcin Niemczyk

Po-Ra-Wie Większyce – Krzysztof Łebkowski, Bartosz Borowiec, Dawid Kaciuba

iPrime Bogacica – Damian Rozmus, Tomasz Knejski, Jakub Pielok, Bartosz Madeła

PEŁNE 90 MINUT

15 – Jakub Pielok (Bogacica), Krzysztof Łebkowski (Większyce), Daniel Nowak (Głogówek), Arkadiusz Fesser (Karłowice), Kamil Tramsz (Chróścice)

14 – Damian Rozmus (Bogacica), Adam Orłowicz (Bogacica), Piotr Strzelecki (Zdzieszowice), Denis Sotor (Zdzieszowice), Aleksander Firek (Brzeg), Grzegorz Rupental (Karłowice), Konrad Pasternak (Nysa), Ble Dro Narcisse (Domaszkowice), Mykhailo Buts (Piotrówka), Amin Stitou (Walce), Adam Mrosek (Gogolin), Patryk Surma (Prudnik)

13 – Michał Mazur (Bogacica), Bartosz Borowiec (Większyce), Piotr Rypa (Większyce), Beniamin Glinka (Strzelce Op.), Jakub Kozołup (Strzelce Op.), Łukasz Sztylka (Brzeg), Denis Dudek (Nysa), Kamil Szczypiński (Piotrówka), Rafał Atroszko (Chróścice), Maciej Dyczek (Gogolin), Mateusz Prefeta (Gogolin)

12 – Dawid Kiliński (Zdzieszowice), Kacper Fedorowicz (Zdzieszowice), Adam Wróbel (Karłowice), Dawid Popardowski (Domaszkowice), Kamil Łątkowski (Walce), Michał Wesołowski (Prudnik), Kacper Serafin (Prudnik)

11 – Rafael Ramirez (Ozimek), Gracjan Jarosiński (Zdzieszowice), Filip Szampera (Zdzieszowice), Przemysław Charęza (Głogówek), Rafał Willim (Głogówek), Marcin Rekus (Strzelce Op.), Michał Zboch (Karłowice), Patryk Stasiak (Domaszkowice), Kornel Skorzybót (Chróścice), Sebastian Duda (Chróścice), Damian Polok (Chróścice), Patryk Paczulla (Walce), Jakub Piechota (Walce), Jakub Sadlej (Prudnik), Marcel Sluga (Opole), Dominik Sikorski (Opole), Maksym Zahorodnii (Opole)

NAJWIĘCEJ MINUT

1350 – Jakub Pielok (Bogacica), Krzysztof Łebkowski (Większyce), Daniel Nowak (Głogówek), Arkadiusz Fesser (Karłowice), Kamil Tramsz (Chróścice)

1349 – Denis Sotor (Zdzieszowice)

1346 – Adam Mrosek (Gogolin)

1343 – Patryk Surma (Prudnik)

1342 – Kamil Szczypiński (Piotrówka)

1305 – Damian Rozmus (Bogacica), Piotr Strzelecki (Zdzieszowice)

1291 – Denis Dudek (Nysa)

1290 – Przemysław Tramsz (Zdzieszowice)

1278 – Patryk Paczulla (Walce)

1269 – Bartosz Borowiec (Większyce)

NAJWIĘCEJ BRAMEK

18 – Jakub Pielok (Bogacica)

15 – Piotr Strzelecki (Zdzieszowice)

12 – Pavlo Koval (Ozimek), Beniamin Glinka (Strzelce Op.)

10 – Michał Bienias (Ozimek), Maciej Pisula (Nysa)

9 – Michał Koc (Głogówek), Dariusz Zapotoczny (Zdzieszowice), Bostan Amani (Piotrówka), Maciej Rakoczy (Brzeg)

8 – Dawid Kaciuba (Większyce), Maksymilian Podgórski (Brzeg), Kornel Skorzybót (Chróścice)

7 – Fabiano Cesar (Ozimek), Phillip Olla (Karłowice), Dastin Polok (Chróścice), Marcel Sluga (Opole)

6 – Miłosz Reisch (Bogacica), Kacper Kamiński (Ozimek), Patryk Ostrowski (Nysa), Kacper Stępień (Zdzieszowice), Przemysław Szczupakowski (Karłowice), Kamil Szczypiński (Piotrówka)

NAJWIĘCEJ ŻÓŁTYCH KARTEK

9 – Michał Zboch (Karłowice)

8 – Mykola Zhovtiuk (Walce), Bostan Amani (Piotrówka)

7 – Jakub Sadlej (Prudnik), Michał Wesołowski (Prudnik), Szymon Polok (Chróścice)

6 – Pascal Bury (Większyce), Sebastian Witka (Piotrówka), Oskar Waląg (Karłowice), Stefan Karnatowski (Karłowice), Rafał Kiklaisz (Strzelce Op.), Michał Błoński (Ozimek)

NAJWIĘCEJ CZERWONYCH KARTEK

2 – Robert Poźniak (Prudnik), Sebastian Witka (Piotrówka), Michał Zboch (Karłowice), Patryk Waliś (Opole), Kamil Nykiel (Bogacica)

NAJGORSZA DYSCYPLINA (żółte + czerwone kartki)

11 (9+2) – Michał Zboch (Karłowice)

8 (6+2) – Sebastian Witka (Piotrówka)

8 (7+1) – Michał Wesołowski (Prudnik)

8 (8+0) – Mykola Zhovtiuk (Walce), Bostan Amani (Piotrówka)

7 (5+2) – Kamil Nykiel (Bogacica)

7 (6+1) – Pascal Bury (Większyce), Stefan Karnatowski (Karłowice), Michał Błoński (Ozimek)

7 (7+0) – Szymon Polok (Chróścice)

Weronika Nowotny: Piłka nożna stała się istotnym elementem mojego życia

Weronika Nowotny (w środku) jest integralną częścią polskiej reprezentacji kobiet w AMP futbolu (fot. Rafał Bondaruk)

Jeszcze niedawno piłkę nożną oglądała jedynie w telewizji. Teraz ma szansę pojechać na mistrzostwa świata. Mowa o Weronice Nowotny – pochodzącej z Racławiczek reprezentantce Polski w AMP futbolu kobiet.

Reprezentacja Polski kobiet w AMP futbolu to pierwsza kadra na świecie w tym sporcie. Biało-czerwone mają za sobą także premierowy, historyczny mecz międzynarodowy. Na stadionie Hutnika w Warszawie Polki 1:0 pokonały Stany Zjednoczone. W tym meczu zagrała właśnie Nowotny, która szybko stała się integralną częścią naszej reprezentacji.

W przyszłym roku zostaną rozegrane pierwsze w historii mistrzostwa świata w żeńskim AMP futbolu. Na nim grać będzie nasza kadra, która do Kolumbii uda się w listopadzie 2024 roku.

O mundialu, szansach Polek na medal, ale także i o samej reprezentacji porozmawialiśmy z naszą jedyną przedstawicielką w kadrze – Weroniką Nowotny.

Jakub Trzaska, OZPN: Mieszka Pani obecnie w Krakowie, ale pochodzi z Racławiczek na Opolszczyźnie. Jak Pani opisze swoją miejscowość?

Weronika Nowotny, reprezentantka Polski w AMP futbolu: Racławiczki, w której się wychowałam to zupełnie inne miejsce niż Kraków, gdzie obecnie mieszkam. Panuje tam większy spokój. Można odpocząć od miejskiego, dynamicznego stylu życia. Tym samym, w mojej opinii, to miejsce z dala od zgiełku miasta, które warto odwiedzić chociaż na weekend. Można skorzystać między innymi z takich aktywności jak spacery czy jazda na rowerze. Dodatkowo, niedaleko mojej miejscowości rodzinnej znajduje się baśniowy zamek w Mosznej, który jest określany mianem „polskiego Disneylandu”.

A cała Opolszczyzna warta jest uwagi turystów?

Opolszczyzna jest z pewnością regionem, który warto zobaczyć i moim zdaniem jak dotąd jeszcze nie do końca odkrytym przez turystów. Warto podkreślić, że można spotkać się tutaj z dużą różnorodnością. Na turystów czekają malownicze lasy, jeziora, góry oraz miejsca przepełnione historią. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie atrakcje, które wzbudzą w nim zachwyt!

Dobrze, pora porozmawiać już teraz wyłącznie o sporcie. Reprezentacja Polski w AMP futbolu kobiet to zupełnie nowa drużyna. Jak ją Pani ocenia będąc jej częścią?

Kobieca drużyna ampfutbolowa to drużyna, która pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Staramy się obalić mit, że dziewczyny nie grają w piłkę nożną, a wręcz przeciwnie – pokazujemy, iż tkwi w nas ogromna determinacja i ciągła chęć doskonalenia swoich umiejętności. Ja z pewnością mogę powiedzieć, że dołączenie do drużyny dało mi wiele pewności siebie. Uwierzyłam w siebie i zrozumiałam, że cierpliwość oraz systematyczna praca pozwala na osiągnięcie niespodziewanych rezultatów.

Jest duży potencjał w tej drużynie?

W mojej ocenie, na przestrzeni ponad roku, tj. od momentu pierwszego oficjalnego zgrupowania, pokazałyśmy, że wytrwałością oraz ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele. Pomimo tego, że bardzo dużo jeszcze przed nami, to widać ogromną różnicę w naszym obyciu z piłką oraz umiejętnością odnalezienia się na boisku. Ja osobiście postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, aby nie zawieść osób, które we mnie uwierzyły.

A jak to się stało, że Pani trafiła do kadry?

Ja trafiłam do drużyny, można tak powiedzieć, przypadkowo. Miało to miejsce już po pierwszym, oficjalnym zgrupowaniu. W tym okresie wymieniałam swoją protezę i podczas jednej z wizyt okazało się, że mój protetyk jest również trenerem kobiecej drużyny ampfutbolowej, która dopiero tak naprawdę się kształtowała. Nie będę jednak ukrywała, że propozycja dołączenia do drużyny początkowo nie została odebrana przez mnie z radością i dużym entuzjazmem. W pierwszym momencie podeszłam do tego pomysłu sceptycznie, głównie z uwagi na fakt, iż piłka nożna nigdy nie była elementem mojego codziennego życia. Jednak po chwili zastanowienia, rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, stwierdziłam, że to może być naprawdę fajna przygoda i spróbuję. Jak widać zostałam aż do dziś!

Reprezentacja Polski kobiet w AMP futbolu (fot. facebook.com/AMP Futbol Polska)

Wcześniej piłka nożna była obecna w Pani życiu?

Jak już wspomniałam wcześniej, przed dołączeniem do kobiecej drużyny ampfutbolowej, zarówno piłka nożna, jak i jakikolwiek inny sport nie był obecny w moim życiu. Mecze oglądałam jedynie na ekranie telewizora. Tym samym propozycja dołączenia do drużyny początkowo wywołała u mnie spore wątpliwości. Jednak było to zupełnie niepotrzebne. Jak się okazało to „przypadkowe” dołączenie do kobiecej drużyny ampfutbolowej wywołało spore zamieszanie w moim życiu. Piłka nożna stała się bowiem istotnym elementem mojej codzienności.

Jak to jest być pionierem w sporcie AMP futbolu? Nasza kadra to pierwsza taka reprezentacja na świecie.

Bycie częścią pierwszej, pionierskiej, kobiecej drużyny ampfutbolowej w Europie to ogromny zaszczyt i powód do dumy. To wizja tworzenia historii, o której wiele osób może jedynie pomarzyć. To również szansa na pokazanie ludziom wokół, że niemożliwe nie istnieje. Ja sama, jeszcze kilka lat temu, nigdy nie przypuszczałabym, że będę grała w piłkę nożną i za niespełna rok, być może, będę miała możliwość wziąć udział w pierwszych, historycznych mistrzostwach świata w Kolumbii. To wydarzenie, na którym świat powinien zobaczyć, że w dziewczynach tkwi siła.

Jakie emocje towarzyszyły Pani w meczu z Amerykankami?

Przed wejściem na murawę boiska, nie będę ukrywała, że się w ogóle nie stresowałam, ponieważ tak nie było. Wynikało to z tego, że zarówno mi, jak i z pewnością każdej z dziewczyn bardzo zależało na wygraniu, w szczególności, tego pierwszego, historycznego meczu z Amerykankami, czego ostatecznie udało się dokonać. W trakcie meczu była we mnie duża determinacja, wola walki oraz momentami sportowa złość, że mecz nie do końca przebiega tak, jak sobie to wcześniej w szatni zakładaliśmy. Obecnie mogę stwierdzić, że mecz z Amerykankami był dla nas bezcennym doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Wyciągnęłyśmy z niego lekcję, wiemy nad czym pracować i co robić, aby być coraz lepszą, sportową wersją siebie.

Mogę również dodać, że szczególnym momentem, jeszcze przed rozpoczęciem meczu, było odśpiewanie hymnu narodowego. To uczucie, jak i głośny doping mojej rodziny oraz przyjaciół na trybunach z pewnością zostaną ze mną do końca życia.

Przed nami mistrzostwa świata. Polska będzie faworytem?

Na to pytanie nie potrafię niestety wprost odpowiedzieć. Sama chciałabym wiedzieć, jak potoczy się nasza historia na mistrzostwach świata, które odbędą się już za niespełna rok w Kolumbii. Z mojej strony mogę jedynie zapewnić, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przygotować się do nich najlepiej jak potrafię i myślę, że taki sam cel ma każda z dziewczyn. Miejmy nadzieję, że uda nam się stworzyć drużynę, której nikt nie będzie w stanie pokonać. To jest nasz cel i do niego dążymy.

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+, Pampeluna 24-25 listopada 2023

 

W piątek i sobotę 24 i 25 listopada 2023 w Pampelunie (Hiszpania), miało miejsce spotkanie partnerów w ramach projektu „Eramus+” CSR in Grassroots football, w którym uczestniczyli: Federacja Piłki Nożnej Nawarry (Hiszpania), Opolski Związek Piłki Nożnej(Polska), Associacao de Futebol do Porto (Portugalia)oraz Medobcinska nagometna zveza Maribor(Słowenia). Spotkanie miało na celu omówienie działań dotyczących Odpowiedzialności Społecznej Footballu prowadzonych w regionalnych związkach oraz poznanie zasad działania gospodarza tego spotkania czyli Federacji z Navarry. Uczestnicy spotkania mogli również osobiście zobaczyć jak działają kluby takie jak Osasuna czy Ardoi.

Pierwszy dzień spotkania, piątek upłynął pod hasłem prezentacji dotyczących działania Związku Piłki Nożnej w regionie Nawarra. Gorka Galán, dyrektor ds. strategii Federacji Piłki Nożnej Navarra, wyjaśnił jaki działa federacja. Następnie delegacje udały się do Tajonar, gdzie odwiedziły obiekty i zapoznały się z metodologią pracy Osasuny, głównego klubu  piłki nożnej Nawarry. Swoje prezentacje przygotowali: Pedro Arozarena, odpowiedzialny za obiekty, dyrektor ds. futbolu amatorskiego Ángel Alcalde wraz z Patxi Puñalem, dyrektorem technicznym i Gorką Chamorro, opowiedzieli o metodach szkolenia piłkarzy.

Po południu odbyła się wizytacja klubu piłkarskiego Ardoi CF. Delegacje europejskie zapoznały się z obiektami El Pinar i metodologią pracy klubu Zizurtarra. Dzień zakończył się wyjściem na mecz futsalu First Division pomiędzy Osasuna Magna Xota i Jimbee Cartagena, który zakończył się ekscytującym remisem 1:1, którego dokonał Dani Saldise na dwie sekundy przed końcem meczu.

Sobota rozpoczęła się od prezentacji Rafała Noconia odpowiedzialnego za projekt CSR in Grassroots football „Erasmus+”, który przedstawił wyniki wspólnych działań programu jakim było stworzenie katalogu dobrych praktyk CSR, zebranych wśród partnerów projektu, oraz wyznaczył kierunek działania na rok 2024. Następnie Julen Itxaso, osoba odpowiedzialna za projekt CSR poświęcony osobom niepełnosprawnym pod tytułem: „Moim potencjałem jest także sport” – wyjaśnił jak działa projekt społeczny, w którym uczestniczy ponad sto osób z niepełnosprawnością intelektualną z ośrodków Tasubinsa, Adisco, Gure Sustraiak, La Atalaya i Torre Monreal. Od teorii przeszliśmy do praktyki i delegacje przeniosły się do Astráin, gdzie odbywał się drugi dzień  mistrzostw. Projekt został znakomicie przyjęty przez europejskie federacje terytorialne.

Następnie odbyła się wizyta na stadionie El Sadar, gdzie przedstawicieli europejskiego regionalnego futbolu przyjął prezydent Federacji Piłki Nożnej Navarry, Rafal del Amo. Po wycieczce z przewodnikiem po stadionie, prezydent Del Amo wyjaśnił główne wytyczne i projekty, w które Federacja Piłki Nożnej Nawarry jest zaangażowana oraz swój własny Plan Strategiczny. To samo, tyle że na szczeblu krajowym, przedstawił Carlos de Nadal z Departamentu Strategii i Stosunków Międzynarodowych Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej. Na zakończenie dwóch dni wspólnej pracy Ismael López, odpowiedzialny za projekt kobiecej piłki nożnej, wyjaśnił pracę federacji, które po rekordzie dwóch tysięcy licencji przedstawionym w zeszłym sezonie po raz kolejny pobiły ten rekord. Liczba licencji wzrosła do trzech tysięcy; co oznacza wzrost o 50 procent w ciągu zaledwie jednej kampanii.

Wyjazd z pewnością przyniósł cenne spojrzenie na pasję, jaką Hiszpanie żywią do piłki nożnej. Uczestnictwo w lokalnym meczu dostarczyło nie tylko emocji, ale także szansę na lepsze zrozumienie kultury piłkarskiej w regionie Nawarra. Była to nie tylko podróż piłkarska ale także kulturowa, ukazująca, jak sport może być integralną częścią tożsamości społecznej.

 

Komunikat Wydziału Dyscypliny z dnia 30.11.2023

Wydział Dyscypliny przedstawia w poniższym załączniku Komunikat WD nr 18,  Komunikat  z dnia 30 listopada. Prosimy o zapoznanie się z treścią ww. dokumentu.

Projekt Junior Coach w Prószkowie zakończony

Zakończył się pierwszy z dwóch, realizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej, projektów Junior Coach. Po zaliczeniu kursu są już jego uczestnicy z Prószkowa.

Junior Coach to projekt edukacyjny skierowany do uczniów i młodych piłkarzy, którzy planują w przyszłości zostać trenerami asystentami lub pierwszymi szkoleniowcami piłki nożnej. To tak naprawdę pierwszy krok ku karierze trenerskiej.

W Prószkowie, podobnie jak każdy inny kurs, trwał on 42 godziny. Na zajęciach wszyscy uczestnicy nauczyli się, jak przygotować trening piłkarski, jak poprawnie przeprowadzić rozgrzewkę i dopasować ją do piłkarzy w różnym wieku. Kursanci poznali także podstawowe i zaawansowane przepisy gry w piłkę nożną, dzięki spotkaniu z sędziami. Nie zabrakło także zajęć praktycznych, na których został przeprowadzony trening pokazowy oraz przygotowane zostały poszczególne jednostki treningowe dla wybranych grup wiekowych.

Jeden z kursów Opolskiego Związku Piłki Nożnej właśnie się zakończył. Do grona młodych szkoleniowców dołączyło kolejnych 18 młodych adeptów trenerskiego fachu.

Trwa jeszcze drugi kurs OZPN. Ten odbywa się w Opolu.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Jakub Konicki w programie CORE dla asystentów

FOT. MIROSŁAW SZOZDA / POLSKA U18 - SZWECJA U18 / 12.10.2023 / OPOLE

Decyzją Komisji Szkoleniowej KS PZPN Jakub Konicki został powołany do udziału w zgrupowaniu w ramach programu CORE dla młodych, perspektywicznych sędziów asystentów szczebla centralnego.

W dniach 8-10 grudnia grupa kilkunastu sędziów z całego kraju spotka się w Gdańsku.

W bieżącym sezonie Kuba regularnie pełnił rolę asystenta w spotkaniach 3. ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów. Miał również okazję asystować w meczu towarzyskim reprezentacji U-18 Polski i Szwecji rozegranym w Opolu.

Gratulujemy nominacji i życzymy powodzenia!

BS w Leśnicy IV Liga Opolska – runda jesienna w liczbach

Runda jesienna BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej zakończyła się blisko 3 tygodnie temu. Pora więc na liczbowe podsumowanie poczynań naszych drużyn i piłkarzy. Na pierwszy ogień statystyki drużynowe.

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW

 • 38 – Małapanew Ozimek
 • 36 – Stal Brzeg
 • 35 – iPrime Bogacica
 • 32 – Ruch Zdzieszowice
 • 28 – Fortuna Głogówek
 • 22 – PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 21 – PROTEC Victoria Chróścice
 • 20 – Polonia Nysa
 • 19 – Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce
 • 18 – Odra II Opole
 • 16 – LZS Walce, LZS Piotrówka
 • 13 – LZS Domaszkowice
 • 5 – MKS Gogolin
 • 3 – Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ ZWYCIĘSTW

 • 12 – Małapanew Ozimek
 • 11 – Stal Brzeg, iPrime Bogacica
 • 10 – Ruch Zdzieszowice
 • 9 – Fortuna Głogówek
 • 6 – PPO Piast Strzelce Opolskie, PROTEC Victoria Chróścice, Polonia Nysa
 • 5 – Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce, Odra II Opole, LZS Walce, LZS Piotrówka
 • 3 – LZS Domaszkowice
 • 1 – MKS Gogolin, Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ REMISÓW

 • 4 – PPO Piast Strzelce Opolskie, Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce, LZS Domaszkowice
 • 3 – Stal Brzeg, PROTEC Victoria Chróścice, Odra II Opole
 • 2 – Małapanew Ozimek, iPrime Bogacica, Ruch Zdzieszowice, Polonia Nysa, MKS Gogolin
 • 1 – Fortuna Głogówek, LZS Walce, LZS Piotrówka
 • 0 – Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ PORAŻEK

 • 14 – Pogoń Prudnik
 • 12 – MKS Gogolin
 • 9 – LZS Piotrówka, LZS Walce
 • 8 – LZS Domaszkowice
 • 7 – Odra II Opole, Polonia Nysa
 • 6 – PROTEC Victoria Chróścice, Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce
 • 5 – Fortuna Głogówek, PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 3 – Ruch Zdzieszowice
 • 2 – iPrime Bogacica
 • 1 – Małapanew Ozimek, Stal Brzeg

NAJWIĘCEJ ZWYCIĘSTW Z RZĘDU

 • 7 – Małapanew Ozimek
 • 6 – iPrime Bogacica
 • 5 – Stal Brzeg
 • 4 – Fortuna Głogówek, Ruch Zdzieszowice
 • 3 – Polonia Nysa, Odra II Opole
 • 2 – LZS Piotrówka, PROTEC Victoria Chróścice, LZS Walce, PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 1 – Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce, LZS Domaszkowice, MKS Gogolin, Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ MECZÓW BEZ PORAŻKI Z RZĘDU

 • 12 – Małapanew Ozimek
 • 11 – Stal Brzeg
 • 7 – PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 6 – iPrime Bogacica, Ruch Zdzieszowice, Odra II Opole
 • 4 – Fortuna Głogówek, Polonia Nysa, LZS Walce
 • 3 – Polonia Karłowice, Po-Ra-Wie Większyce, LZS Domaszkowice
 • 2 – LZS Piotrówka, PROTEC Victoria Chróścice
 • 1 – MKS Gogolin, Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ PORAŻEK Z RZĘDU

 • 9 – Pogoń Prudnik
 • 8 – MKS Gogolin
 • 6 – LZS Domaszkowice, Odra II Opole
 • 3 – Polonia Nysa, LZS Piotrówka, PROTEC Victoria Chróścice, LZS Walce
 • 2 – Fortuna Głogówek, Polonia Karłowice, PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 1 – Stal Brzeg, iPrime Bogacica, Małapanew Ozimek, Po-Ra-Wie Większyce, Ruch Zdzieszowice

NAJWIĘCEJ ZDOBYTYCH BRAMEK

 • 49 – iPrime Bogacica
 • 45 – Ruch Zdzieszowice
 • 44 – Stal Brzeg
 • 43 – Małapanew Ozimek
 • 33 – Polonia Nysa
 • 30 – PROTEC Victoria Chróścice, Polonia Karłowice
 • 27 – Fortuna Głogówek
 • 26 – PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 23 – Po-Ra-Wie Większyce
 • 22 – LZS Domaszkowice
 • 21 – Odra II Opole, LZS Walce, LZS Piotrówka
 • 16 – MKS Gogolin
 • 11 – Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ STRACONYCH BRAMEK

 • 65 – Pogoń Prudnik
 • 43 – MKS Gogolin
 • 42 – LZS Domaszkowice
 • 40 – LZS Piotrówka
 • 31 – Polonia Karłowice
 • 30 – PROTEC Victoria Chróścice
 • 28 – Polonia Nysa
 • 26 – Po-Ra-Wie Większyce, Ruch Zdzieszowice
 • 24 – LZS Walce
 • 23 – Odra II Opole
 • 19 – PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 18 – Fortuna Głogówek, iPrime Bogacica
 • 17 – Stal Brzeg
 • 12 – Małapanew Ozimek

BILANS BRAMKOWY

 • +31 – Małapanew Ozimek, iPrime Bogacica
 • +27 – Stal Brzeg
 • +19 – Ruch Zdzieszowice
 • +9 – Fortuna Głogówek
 • +7 – PPO Piast Strzelce Opolskie
 • +5 – Polonia Nysa
 • 0 – PROTEC Victoria Chróścice
 • -1 – Polonia Karłowice
 • -2 – Odra II Opole
 • -3 – Po-Ra-Wie Większyce, LZS Walce
 • -19 – LZS Piotrówka
 • -20 – LZS Domaszkowice
 • -27 – MKS Gogolin
 • -54 – Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ CZYSTYCH KONT

 • 9 – Małapanew Ozimek
 • 4 – PPO Piast Strzelce Opolskie, Odra II Opole, Ruch Zdzieszowice, LZS Walce, Fortuna Głogówek
 • 3 – Stal Brzeg, iPrime Bogacica
 • 2 – PROTEC Victoria Chróścice, LZS Piotrówka, Po-Ra-Wie Większyce
 • 1 – Pogoń Prudnik, MKS Gogolin, LZS Domaszkowice, Polonia Nysa
 • 0 – Polonia Karłowice

NAJWIĘCEJ MECZÓW Z BRAMKĄ

 • 15 – Małapanew Ozimek, Ruch Zdzieszowice
 • 14 – Stal Brzeg, Fortuna Głogówek
 • 13 – iPrime Bogacica, Polonia Nysa, Polonia Karłowice, PROTEC Victoria Chróścice
 • 12 – Po-Ra-Wie Większyce, Odra II Opole
 • 11 – LZS Domaszkowice, LZS Walce, MKS Gogolin
 • 10 – LZS Piotrówka, PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 7 – Pogoń Prudnik

NAJWIĘCEJ MECZÓW ZE STRACONĄ BRAMKĄ

 • 15 – Polonia Karłowice
 • 14 – LZS Domaszkowice, MKS Gogolin, Pogoń Prudnik
 • 13 – Polonia Nysa, Po-Ra-Wie Większyce, LZS Piotrówka, PROTEC Victoria Chróścice
 • 12 – Stal Brzeg, iPrime Bogacica
 • 11 – Fortuna Głogówek, LZS Walce, Ruch Zdzieszowice, Odra II Opole, PPO Piast Strzelce Opolskie
 • 6 – Małapanew Ozimek

NAJWIĘCEJ ŻÓŁTYCH KARTEK

 • 56 – LZS Piotrówka
 • 52 – LZS Domaszkowice
 • 49 – Pogoń Prudnik, Polonia Karłowice
 • 47 – PPO Piast Strzelce Opolskie, PROTEC Victoria Chróścice
 • 45 – LZS Walce
 • 43 – Po-Ra-Wie Większyce
 • 37 – MKS Gogolin
 • 35 – Ruch Zdzieszowice
 • 34 – Stal Brzeg
 • 33 – Odra II Opole, Fortuna Głogówek
 • 32 – iPrime Bogacica
 • 31 – Polonia Nysa, Małapanew Ozimek

NAJWIĘCEJ CZERWONYCH KARTEK

 • 5 – Pogoń Prudnik
 • 4 – LZS Piotrówka, LZS Domaszkowice, Polonia Karłowice
 • 3 – Odra II Opole, Po-Ra-Wie Większyce, iPrime Bogacica
 • 2 – Stal Brzeg, LZS Walce
 • 1 – Polonia Nysa, Małapanew Ozimek
 • 0 – PPO Piast Strzelce Opolskie, Ruch Zdzieszowice, MKS Gogolin, PROTEC Victoria Chróścice, Fortuna Głogówek

NAJGORSZA DYSCYPLINA (ŻÓŁTE + CZERWONE KARTKI)

 • 60 – LZS Piotrówka
 • 56 – LZS Domaszkowice
 • 54 – Pogoń Prudnik
 • 53 – Polonia Karłowice
 • 47 – PPO Piast Strzelce Opolskiej, LZS Walce, PROTEC Victoria Chróścice
 • 46 – Po-Ra-Wie Większyce
 • 37 – MKS Gogolin
 • 36 – Odra II Opole, Stal Brzeg
 • 35 – Ruch Zdzieszowice, iPrime Bogacica
 • 33 – Fortuna Głogówek
 • 32 – Polonia Nysa

Hannu Tihinen z FIFA z wizytą w OZPN

Wyjątkowe odwiedziny miały miejsce dzisiaj w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W naszym biurze pojawił się przedstawiciel międzynarodowej federacji piłkarskiej Hannu Tihinen. To były reprezentant Finlandii, który w narodowych barwach rozegrał 76 spotkań, w których strzelił 5 goli.

Tihinen przyjechał do Opola na specjalną wizytację prężnie działającego związku regionalnego. W opinii Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale i również europejskiej czy światowej federacji, Opolszczyzna jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w naszym kraju. Hannu Tihinenowi, z ramienia PZPN, towarzyszyli Marcin Dorna – dyrektor sportowy PZPN i Bartłomiej Zalewski – koordynator ds. rozwoju i identyfikacji talentów młodzieżowych.

Pomimo tego że jesteśmy najmniejszym regionem w Polsce pod względem terytorium i liczby ludności to w piłce nożnej zajmujemy w naszym kraju 1 miejsce w zakresie liczby osób uprawiających piłkę nożną w % na 100 tys mieszkańców – mówi sternik naszego związku Tomasz Garbowski – Jesteśmy transparentną organizacją i jako jedyny regionalny Związek mamy wdrożony elektroniczny obieg dokumentów. Ponadto wdrażamy dużo innych, nowych projektów, współpracujemy z wieloma partnerami z Europy – wymienia prezes Garbowski.

Podczas spotkania Andrzej Konwiński i Roman Firlus, czyli nasi trenerzy edukatorzy, opowiedzieli o kursach szkoleniowych dla przyszłych trenerów. Paweł Bzdęga i Filip Sikorski mówili o reprezentacjach OZPN oraz turniejach Bawi Nas Piłka. Natomiast Natalia Różańska przedstawiła najważniejsze inicjatywy medialno-marketingowe.

Bardzo nam miło, że Polski Związek Piłki Nożnej oraz FIFA wybrały nasz związek, żeby go pokazać. Zwłaszcza, że jest to mały związek, ale naprawdę prężnie działający. Bardzo doceniamy fakt, że pan Tihinen nas odwiedził. Rozmawialiśmy o tych najważniejszych projektach, bo o na wszystko na pewno zabrakłoby nam czasu. To, co najbardziej mnie cieszy to to, że mogliśmy wymienić się ogromem doświadczeń – zarówno z naszej strony, jak i ze strony FIFA. Uważam, że takie spotkania powinny mieć miejsce częściej – komentuje zastępca kierownika ds. marketingu i organizacji OZPN Natalia Różańska.

Oprócz samego związku Hannu Tihinen odwiedził również marszałka województwa opolskiego Andrzeja Bułę. Wczoraj pojawił się także w Akademii Odry Opole, a dzisiaj także w wiodących akademiach w regionie – Football Academy i Soccer College Śląsku Łubniany.

Skip to content