Fot. Mirosław Szozda

Nasze reprezentantki wzięły srogi rewanż za porażkę, której doznały w ostatni czwartek w Grodkowie. Biało-czerwone na Stadionie Miejskim w Brzegu grały jak natchnione, były przy tym bardzo skuteczne i już do przerwy zaaplikowały rywalkom aż pięć goli, zdecydowanie przeciągając towarzyski dwumecz z Czeszkami na swoją stronę.

Brzeski obiekt zaliczył meldunek całkiem sporej liczby kibiców, na których nie miał wpływu fakt, że z nieba lał się żar i był to oficjalnie ostatni dzień wakacji. Polki sprawę wyniku załatwiły praktycznie w dwa kwadranse, ale nie znaczy to, że przyjezdne stały i się jedynie przyglądały. Czeszki próbowały odpowiadać na składne akcje naszych zawodniczek, ale na drodze stawała im znakomicie dysponowana między słupkami Oliwia Szperkowska.

Po zmianie stron, chyba wskutek nawałnicy zmian dokonywanych w obu składach, takiej kanonady ze strony naszych reprezentantek już nie oglądaliśmy. Na „piątaku” się też nie skończyło. Tak więc kropkę nad „i” niedzielnego starcia „dziewiętnastek” postawiła kapitalnym uderzeniem z pola Nikola Brzęczek, a wisienkę głową na okazały tort z goli, położyła w końcówce Amelia Bieńkowska.

Generalnie stadion w Brzegu to bardzo fartowne opolskie miejsce, jeśli chodzi o wyczyny narodowych kadr PZPN. Tutaj żadna z nich jeszcze nie przegrała. Ba, wszystkie mecze rozgrywane przy Sportowej 1 zakończyły się zwycięstwami Polski.

Towarzyski mecz międzypaństwowy U-19 kobiet Polska – Czechy 7:0 (5:0)

Bramki: Achcińska 3 (głową), Kozak 9, Brzęczek 25, 54, Padilla Bidas 35, 44 (głową), Bieńkowska 87 (głową)

Polska: Oliwia Szperkowska – Oliwia Silny, Alicja Materek (46. Natalia Kulig), Wiktoria Zieniewicz, Kinga Kozak (75. Katarzyna Kałuża), Adriana Achcińska(k), Nikola Brzęczek (65. Paulina Filipczak), Zofia Buszewska (81. Zuzanna Radochońska), Klaudia Homa, Natalia Padilla Bidas, Paulina Tomasiak (46. Amelia Bińkowska)

Trener Nina Patalon

Czechy: Adela Holikova (46. Nikola Bidlova) – Katerina Marcinkova, Aneta Pochmanova(k) (34. Simona Novotna), Barbora Polcarova (63. Radka Paulenova), Alene Peckova (46. Tereza Puskova), Jana Zufankova (46. Eliska Dvorakova), Teresa Licmanova (46. Denisa Neradova), Sara Kolorosova (63. Veronika Baumrukova), Anna Subrtova (46. Klara Cvrckova), Aneta Buryanova, Katerina Sramkova

Trener Jan Navratil

Sędzia główny Anna Adamska

Widzów 823

Relacja Jacek Nałęcz