W minionym sezonie zespołu z Lipek zabrakło na piłkarskiej mapie, na szczęście „rok to nie wyrok” i w tej edycji – jak napisano na klubowym Facebooku – Burza powraca na piłkarskie salony!

Motorem napędowym reaktywowanego beniaminka są niemal wyłącznie miejscowi zawodnicy, dlatego pierwsze zawody przyciągnęły aż dwustuosobową publiczność! „Nasi piłkarze” nie zawiedli swoich kibiców i po dobrym meczu zasłużenie zwyciężyli.

Victoria Kościerzyce, trzecia drużyna ubiegłego sezonu, postraszyła gospodarzy przez kwadrans, ale skończyło się jedynie na poprzeczce (12’), po której do głosu doszli wyposzczeni i spragnieni walki o stawkę gospodarze.

Jako pierwszy za nieustępliwość nagrodzony został Kamil Wójcik, jego parcie na bramkę zakończyło się tuż przed linią końcową, lecz ostry kąt nie okazał się wystarczającą przeszkodą, aby sprytnie umieścić piłkę w siatce rywali.

Drugiego gola, na 10 minut przed końcowym gwizdkiem, wypracował Hubert Duś, którego rajd prawą stroną boiska zakończony został daleką wrzutką w pole karne, gdzie na piłkę czaił się już Andrzej Wolański, czyli prezes i grający trener w jednej osobie. Sternik klubu nie dał plamy, bramkarz Łukasz Godecki był wobec jego precyzyjnego strzału bez szans, więc 3 cenne punkty pozostały w Lipkach.

Na plus gościom należy zaliczyć, iż przez 90 minut niezwykle ambitnie, lecz bez powodzenia, dążyli do odwrócenia losów spotkania, dzięki czemu miejscowi kibice obejrzeli zacięty, ale „czysty” mecz (sędzia nie napomniał żadnego z zawodników).

B-klasa gr. 4: LZS Burza Lipki – LZS Victoria Kościerzyce 2:0 (1:0)

1:0 Kamil Wójcik 10’, 2:0 Andrzej Wolański 80’.

LZS Burza Lipki
: Zalchan – M. Kowalczyk (75’ Łabowski), K. Kowalczyk, Duś, Dudek, Wójcik, Wolański (82’ Pomykała), Kendzierski, Owsiany (65’ Dudzik), Zimoch (60’ Zezula), Woźniak. Trener: Andrzej Wolański.

LZS Victoria Kościerzyce: Godecki – Fąferko (80’ Poterek), Szatanik, Bogdan (46’ Świechowski), Mordal, Pyrkowski (75’ Skowroński), Rutkowski, Poterek, Siupika (60’ Ścibor), Bonar, Mordal (46’ Komborski). Trener: Piotr Józefkiewicz.

Sędzia główny: Radosław Narewski (Opole), asystent (klubowy): Marcel Pietrzak (Lipki).

Widzów: 200.

Powrót na piłkarskie salony: Burza Lipki – Victoria Kościerzyce ✊

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 22 sierpnia 2017

Reporter Roman Kołbuc.