Mecz drużyn depczących po piętach liderowi sprostał wyzwaniu popularyzacji piłki nożnej, zawodnicy zafundowali kibicom ciekawe widowisko z dreszczykiem. Kolegium Sędziów OZPN, jakby przeczuwając rozwój wypadków, wyjątkowo delegowało na zawody pełną obsadę sędziowską z arbitrem głównym o bogatej II i III-ligowej przeszłości.

Pierwsza połowa spotkania okazała się wymarzona dla gospodarzy, kwadrans przed przerwą bramkę po indywidualnej akcji zdobył waleczny „Karakan”, czyli Marcin Urbaniak, a po jego „piętce” gola do szatni zaaplikował gościom Paweł Woźniak.

Drugą odsłonę meczu Malerzowice zaczęły od „czerwieni” dla Marcina Chmury, jakby tego było mało w 63 minucie straciły także Jakuba Czerpaka, którego fatalnie skręcony staw skokowy wymagał wezwania karetki, a następnie interwencji na stole operacyjnym.

Dłuższy rozbrat z piłką obrońcy gości wydaje się nieunikniony, stres pogłębiła informacja, że zawodnik w czerwcu bierze ślub. Za faul w tej sytuacji wykluczony z gry został Urbaniak, ale część winy można przypisać także nierówności w murawie.
Podnieść się po takim zdarzeniu było niezwykle trudno, malerzowiczanie mieli jednak jeszcze swoje 10 minut, czego konsekwencją był wykorzystany rzut karny i kilka groźnych akcji. Szczęśliwie dla gospodarzy skończyło się na strachu, co pozwoliło im zamienić się z gośćmi miejscami na pozycji wicelidera.

B-klasa gr. 12: LZS Koperniki-Morów – LZS Malerzowice Małe 2-1 (2-0)
1-0 Marcin Urbaniak 27’, 2:0 Paweł Woźniak 45’ – 2:1 Kacper Urbaniak 90’+15 (k).

LZS Koperniki-Morów: Kucharzowski – Dubyk, Juraszek, Kazanowski, M. Mazurkiewicz, S. Mazurkiewicz, Przyszlak, Urbaniak, Woźniak, Pfeifer, Hałat (90’+10 Zalewski). Trener:
Jan Dubyk.

LZS Malerzowice Małe: Kliś – Urbańczyk, Czerpak, Kręcichwost, Matras, Chmura, Ostrowski, Miastkowski, Stefański, Obara (50’ Kaptas), Fułat (65’ Czerpak).
Trener: Mirosław Myjak.

Żółte kartki: Woźniak, Juraszek – Chmura. Wykluczenia: Urbaniak – Chmura.

Sędzia główny: Arkadiusz Przystał, asystenci: Dawid Kubicz, Mateusz Baruciak (Nysa).