Jeżeli trzecia drużyna podejmuje lidera, a w meczu padają 4 gole i jest kolorowo od kartek, to można podejrzewać, że temperatura spotkania była bliska wrzeniu. Pojedynek w Radawiu potwierdził taką tezę w 100%!

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 11 minucie, a częstotliwość wcześniejszych ataków i swoboda z jaką „weszli” do bramki podczas tej akcji, znamionowały duże opały dla gości. Gdy minutę później sędzia wykluczył z gry zawodnika przyjezdnych, ci sprawiali wrażenie pogodzonych z losem, jednak nic bardziej mylnego. Do końca pierwszej połowy trwała regularna wymiana ciosów, która w końcówce przyniosła gościom wyrównanie.

Po przerwie drużyny wyszły na boisko jeszcze bardziej rządne zwycięstwa, więc mecz był żywy i treściwy, choć kibice i zawodnicy o słabych uszach nie mieli na stadionie czego szukać. Miłą dla oka grę psuła nieco zbyt twarda walka, co poskutkowało kilkoma kontuzjami, a obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

W 57 minucie, silnym płaskim strzałem, ponowne wyprowadził gospodarzy na prowadzenie strzelec pierwszej bramki Przemysław Królak – syn trenera i prezesa Radawia, natomiast sześć minut przed zakończeniem spotkania – w zamieszaniu podbramkowym – wynik ustalił Maciej Jędrysiak z Przedmości.

Sobotni podział punktów sprawił, że dystans 2 punktów między zespołami się nie zmienił, więc w grze o awans ruch należy teraz do wicelidera z LZS Borki Wielkie, który swój mecz rozgrywa w niedzielę (derby z LZS Borki Małe).

B-klasa, grupa 3:
LZS Radawie – LKS Przedmość 2:2 (1:1)
1:0 Przemysław Królak 11’, 1:1 Sławomir Koziołek 42’, 2:1 Przemysław Królak 57’, 2:2 Maciej Jędrysiak 84’.

Składy wyjściowe:
Radawie
: Barczik – Kulig, Nieszporek, Sowa, Oleksowicz, Piotr Kotyś, Królak, Paweł Kotyś, Zając Borowski, Barowski.
Trener: Marian Królak.

Przedmość: Zając – Jędrysiak, Pacyna, P. Koziołek, S. Koziołek (kpt.), Wosiewicz, Zawada, D. Koziołek, Honcel, Kubiak, Orłowski.
Trener: Sławomir Koziołek.

Żółte kartki: Oleksowicz (x2), Kotyś – Honcel, Zawada, Żarnecki. Wykluczenia: Oleksowicz – Orłowski.

Sędzia: Mirosław Borowiec (Kluczbork), sędziowie liniowi (przygodni/klubowi): Damian Serwusiok (LZS Radawie), Paweł Kucharski (LKS Przedmość).