Spotkania Wojsławia z Wójtowicami wyróżniały się zawsze dużą nerwowością. Podobny był przebieg pierwszej połowy niedzielnego pojedynku 14. kolejki i gwizdek był non-stop w użyciu!

Piłki w piłce było w tym okresie niewiele, a poważne zagrożenie bramek sprowadziło się do trzech prób. Futbolówka znalazła drogę do siatki w 40 minucie, kiedy Mateusz Zarzeczny posłał ją płaskim strzałem w długi róg świątyni Marka Łuszcza. Wcześniej, sam na sam gospodarzy (19’) i silny strzał po ziemi gości (21’) koncertowo powstrzymali obaj golkiperzy.

Druga odsłona wynagrodziła kibicom statyczne i zacięte pierwsze trzy kwadranse. Obie drużyny przyspieszyły, czym dały powody do ekscytacji. Pierwsi dopięli swego miejscowi, a rodzinną akcję wykończył Piotr Paciorek, po asyście brata Damiana. Gościom „kontakt” zapewnił w 70 minucie Mateusz Wątroba, który po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył do główki, uderzył pod poprzeczkę i nie dał Pająkowi najmniejszych szans.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie, więc w Wojsławiu nadal z nadzieją spoglądają na A-klasę, gdyż przewaga nad wiceliderem z Młodoszowic wynosi 4 punkty.

B-klasa, grupa 8: LZS Wojsław – LZS Spartan Wójtowice 2:1 (1:0)

1:0 Mateusz Zarzeczny 40’, 2:0 Piotr Paciorek 62’, 2:1 Mateusz Wątroba 70’.

Wojsław: Pająk – Starczyński, Bis, Szczutowski, Bednarz, Piotr Paciorek (65. Wojdyła), Damian Paciorek (80. Łukasz Adamczyk), Podlas, Hamera, Zarzeczny (55. Grzegorz Adamczyk), Tarczyński.
Trener: Wojciech Wojdyła.

Wójtowice
: Łuszcz – Smolarek, Wolny, M. Wątroba, Tomera (80. Pielechaty), Fluśniak, Ćwiklik, Wesoły, Więcław (75’ Górka), Scheike (46. Kuczaj), Bartosz Wątroba (46. Bil).
Trener: Łukasz Hreczuch.

Żółte kartki: Damian Paciorek, Tarczyński – Więcław.

Sędzia główny: Marcin Marcinów (Opole), sędziowie asystenci – przygodni.

Widzów: 60.

Sytuacja w tabeli grupy 8. opolskiej B-klasy.

Działo się jak zwykle 👊

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 11 kwietnia 2017

Relacja i zdjęcia Roman Kołbuc / pilkaopolska.pl