Miło nam poinformować, że Dymitr Zubal został nominowany do programu CORE Polska na sezon 2018/2019 dla młodych, perspektywicznych sędziów szczebla centralnego.

Podczas takiego zgrupowania, 16 sędziów z całej Polski (po jednym z każdego województwa) zostanie rozlosowanych do sędziowania spotkań m.in. III ligi, IV ligi i Centralnej Ligi Juniorów, zostaną poddani testom teoretycznym zarówno po polsku i po angielsku, treningom praktycznym i testom sprawnościowym w postaci testu yo-yo.

Oprócz tego sześciodniowe zgrupowanie od 12 do 17września (pierwsze z dwóch, kolejne w rundzie wiosennej) obejmować będzie szereg wykładów teoretycznych oraz również badań sylwetki m.in. tkanki tłuszczowej.

Dymitr Zubal jest pierwszym czwartoligowym sędzią naszego KS, który weźmie udział w CORE Polska, natomiast szóstym z kolei arbitrem Opolskiego Związku nominowanym do tego programu. Wcześniej uczestnikami CORE byli Sebastian Grzebski, Marcin Kochanek, Bartosz Owsiany, Szymon Łężny i w ostatnim sezonie Dawid Matyszczak.

Dymitrowi życzymy powodzenia i głębokiego wchłaniania wiedzy praktycznej i teoretycznej!