fot. Mirosław Szozda

Wydział Gier OZPN informuje, iż z uwagi na rezygnację z udziału w rozgrywkach 3 ligi, grupa III, klubu KS Rozwój Katowice w sezonie 2019/2020, utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym zachował najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, tj. MKS Kluczbork.
W konsekwencji powyższej decyzji w sezonie 2019/2020 miejsce w 4 lidze opolskiej zachował klub – MKS Pogoń Prudnik, natomiast w Klasie Okręgowej – LKS Hetman Byczyna, a w Klasie „A” – LUKS Mańkowice-Piątkowice.

Jednocześnie informujemy, że Komisja ds. Licencji Klubowej OZPN cofnęła licencję dla klubu KS Bodzanów-Nowy Świętów z uwagi na brak możliwości realizacji wymagań licencyjnych na grę w Klasie Okręgowej, w związku z czym klub z Bodzanowa otrzymał status drużyny spadkowej po sezonie 2018/2019 w Klasie Okręgowej, grupa II, dzięki czemu utrzymanie w tej grupie zachował najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, tj. KS Twardawa.

Dodatkowo pragniemy poinformować, iż klub LZS Gronowice po spadku do Klasy „A” pisemnie poinformował Wydział Gier OZPN, że rezygnuje z udziału w ww. rozgrywkach w sezonie 2019/2020 z uwagi na problemy natury organizacyjnej i prosi o zakwalifikowanie ich zespołu do rozgrywek Klasy „B”.
W związku z decyzją klubu z Gronowic o której mowa powyżej, informujemy, że miejsce w Klasie „A” zachował kolejny najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, tj. LZS Trzeboszowice.