W dniach 10-12 marca, na obiektach kluczborskiego OSiR-u, odbyło się zgrupowanie kadry rocznika 2001. Celem stacjonarnego obozu było doskonalenie zespołowych elementów taktycznych w ataku i w obronie, w czterech fazach gry (atak, obrona, fazy przejścia) oraz stałe fragmenty gry.

– Sporo czasu poświęciliśmy budowaniu sfery mentalnej zespołu. Każda rozgrzewka i część końcowa zawierała środki treningowe, które tworzą pozytywne relacje pomiędzy zawodnikami w drużynie – piszą w swym sprawozdaniu trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.

W piątek odbyły się dwie praktyczne jednostki treningowe na boisku naturalnym. Trzecia, waśnie ta mentalna, polegała na wypełnieniu specjalnych arkuszy, które pozwolą sztabowi szkoleniowemu sprecyzować dokładne cele dla metody GPS. Czwarta jednostka, to analiza gry obronnej na przykładzie obserwacji meczu ekstraklasy Arka Gdynia -Lech Poznań.

Drugiego dnia „zlotu”, 16-latkowie koncentrowali się na grze w ofensywie. Dwie jednostki treningowe na boisku, plus analiza gry, która odbyła się na podstawie oglądania materiałów filmowych, pozwoliły przygotować się do meczu kontrolnego z juniorami miejscowego MKS-u. Spotkanie rozegrano trzeciego dnia obozu, lecz zostało zakończone przed czasem z powodu groźnej kontuzji Dominika Mikołajewskiego. Podopiecznemu Dariusza Surmińskiego życzymy jak najszybszego powrotu na boisko!

– Wszystkie nasze założenia zostały zrealizowane, zespół był bardzo zdyscyplinowany pod względem kultury osobistej, punktualności i zaangażowania – stempluje raport trener Copik.