Reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej, rocznika 2005, uczestniczyła w 24. edycji międzynarodowego turnieju piłki halowej Bilovec Cup 2017. Organizatorzy jak co roku stanęli na wysokości zadania i zaprosili do hali bardzo dobre drużyny z Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii i Polski, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli wynieść z turnieju wiele sportowych korzyści.

– W początkowej fazie imprezy można było zaobserwować brak zgrania zespołu oraz pomysłu na grę, jednak umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników powodowały naszą dominację na parkiecie. Z każdym meczem rozumieliśmy się coraz lepiej i zaczęliśmy stwarzać sytuacje podbramkowe. Nie zabrakło kombinacyjnych dwójkowych i trójkowych akcji, po których trafialiśmy do siatki przeciwników – relacjonuje Filip Sikorski, koordynator kadr OZPN-u.

Solidna gra w defensywie oraz znakomita postawa bramkarzy zaowocowała zakończeniem całej rywalizacji bez porażki! W ofensywie także nie było najgorzej. Nasi chłopcy w trakcie 8 spotkań zdobyli 29 goli. W grupie opolanie zajęli jednak 3. miejsce i zagrali o lokatę 5-6 z drużyną SFC Opava. Kończące zmagania zasłużone zwycięstwo potwierdziło tylko dobrą dyspozycję naszej ekipy.

OZPN 2005
: Adam Wójcik, Bartłomiej Piśla, Jakub Piechota, Mateusz Pietras, Mateusz Matysek, Kacper Buniak, Adam Fąferko, Patryk Ziętek, Jan Dębski, Oskar Magdziarek, Justin Daniel, Wiktor Andruszko.

Trenerzy: Krzysztof Białek, Grzegorz Zmuda.

Wyniki spotkań:
Opolski ZPN vs M.F.K. Kezmarok – 10 : 1
Opolski ZPN vs Vitkovice – 2 : 1
Opolski ZPN vs FC VSS Kosice – 1 : 1
Opolski ZPN vs SSK Bilovec – 2 : 2
Opolski ZPN vs NK Dravograd – 1 : 1
Opolski ZPN vs SK Sturm Graz – 3 : 3
Opolski ZPN vs NK Gorica – 8 : 0
Opolski ZPN vs SFC Opava – 2 : 1