fot. Mirosław Szozda

Kamil Zator został nominowany do programu CORE Polska na sezon 2021/2022 dla młodych, perspektywicznych sędziów szczebla centralnego.

Pierwsze zgrupowanie odbędzie się od 8 do 13 września w Jarocinie. Podczas takiego zgrupowania, 16 sędziów z całej Polski (po jednym z każdego województwa) zostanie rozlosowanych do sędziowania spotkań m.in. III ligi czy Centralnej Ligi Juniorów, zostaną poddani testom teoretycznym, treningom praktycznym i testom sprawnościowym.

Oprócz tego sześciodniowe zgrupowanie (pierwsze z dwóch, kolejne w rundzie wiosennej) obejmować będzie szereg wykładów teoretycznych, omówień poszczególnych spotkań prowadzonych przez powołanych sędziów oraz również badań antropometrycznych.

Kamil Zator jest trzecioligowym sędzią naszego KS, który w obecnym sezonie debiutuje na tym szczeblu oraz ósmym arbitrem Opolskiego Związku, który weźmie udział w CORE Polska. Wcześniej uczestnikami CORE byli Sebastian Grzebski, Marcin Kochanek, Bartosz Owsiany, Szymon Łężny, Dawid Matyszczak, Dymitr Zubal i Przemysław Mielczarek.

Kamilowi życzymy powodzenia i wchłaniania wiedzy praktycznej i teoretycznej!