14.06.2022, STADION PGE NARODOWY, FINAŁ TURNIEJU Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU, NA ZDJĘCIU PAULINA KAWALEC, FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Wciąż można zapisać swój zespół, by później móc wystąpić na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Ideą wydarzenia, od początku jego istnienia, było stworzenie zdrowego środowiska, w którym można bawić się grą w piłkę nożną bez obaw i negatywnych emocji, które czasem towarzyszą rywalizacji sportowej – mówi Maciej Mateńko, wiceprezes PZPN ds. szkolenia. – Wymiar wychowawczy jest dla nas kluczowy, jednak równie ważne jest, by dzieci czuły się docenione i zmotywowane do dalszej pracy, a przede wszystkim, by wzmacniało się w nich zamiłowanie do gry w piłkę nożną.

Turniej rozwija miłość do piłki nożnej. Kształtuje ideę fair play. To właśnie na popularnym „Tymbarku” wprowadzona została inicjatywa „Zielonej Kartki Fair-Play”. Mogą ją otrzymać zawodniczki, zawodnicy, kibice, trenerzy czy cała drużyna, która podczas rywalizacji zaprezentowała gest fair-play, np. wybicie piłki, gdy arbiter się pomylił i wskazał, że aut będzie wykonywał nie ten zespół, co powinien.

– Dla każdego dziecka, Turniej to bardzo dużo emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i tych, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. W momencie, gdy dziecko styka się w tak młodym wieku z ogromnymi emocjami, w przyszłości to zaprocentuje – mówi trener reprezentacji Polski U15 kobiet Paulina Kawalec. – To właśnie kwestie mentalne są najczęściej napotykanymi problemami w młodzieżowych reprezentacjach. Gdy ktoś wcześniej miał styczność ze stresem i emocjami, to jest lepiej przygotowany psychicznie do występów na boisku czy wymagających sytuacji w życiu.

To właśnie w tym Turnieju udział brali byli lub obecni reprezentanci Polski. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński czy Paulina Dudek to tylko niektórzy z nich. Jest to możliwe, dzięki obecności wielu skautów piłkarskich, którzy wypatrują przyszłych gwiazd polskiego futbolu.

Nie czekaj więc dłużej i zgłoś swój zespół do Turnieju. W tym roku będą mogły wystąpić w nim wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zapisy trwają do 31 stycznia 2023 r. na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu 2023 r. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma piłkarski upominek.

Szczegóły: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/

16.11.2022 WARSZAWA, LAZIENKOWSKA 3, MECZ TOWARZYSKI REPREZENTACJI POLSKI
POLSKA – CHILE, NA ZDJĘCIU SEBASTIAN SZYMANSKI
FOT. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT