Komisja ds. Etyki i Fair Play PZPN zdecydowanie potępia zachowania piłkarzy i trenerów, które nie są etyczne i nie oddają ducha fair play. Tak brzmi motto przewodnie komórki, która na swoje kolejne posiedzenie wybrała… Opole.

– Cieszymy się ogromnie, że tutaj przyjechaliśmy. Zbieramy się raz na kwartał, choć tę konferencję zorganizował ks. Jerzy Kostorz (jeden z członków komisji), a odbywa się ona pod hasłem: „Fair Play w edukacji i w życiu”. Musimy dostosować nasze przepisy do wytycznych opracowanych przez FIFA, stąd nasza tu obecność – wyjaśnił rzecznik komisji Wojciech Przybylski.

Obrady odbyły się w opolskim hotelu Da Silva. – Chcieliśmy zapewnić wszystkim przyjezdnym komfort obrad. Doceniamy to, że to akurat OZPN był gospodarzem tego posiedzenia, dlatego przygotowaliśmy się jak najlepiej – mówi prezes naszego związku Tomasz Garbowski.

Komisja podjęła uchwałę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom międzynarodowych futbolowych władz i wszystko wskazuje na to, że piłkarska centrala wdroży ją w życie na naszym piłkarskim podwórku.