Letni Obóz Piłkarski 2020 za nami!

1195

90 zawodników z roczników 2005-2012 wzięło udział w tegorocznej edycji wyjazdu. Najmłodsi adepci piłki nożnej w tym roku trenowali w Rewalu.

 

Ośrodek REWAL był miejscem tegorocznego zgrupowania, które odbyło się od 8 do 16 sierpnia.  Na terenie OW obozowicze mogli korzystać z atrakcyjnych boisk sportowych, basenu, szachów czy nawet stołu do Teqball’a , to wszystko w niewielkiej odległości od pięknej morskiej plaży i co najważniejsze – profesjonalnego kompleksu sportowego, na którym odbywały się treningi.

Mowa oczywiście o treningach piłki nożnej – młodzi piłkarze wzięli udział w 12 jednostkach treningowych opartych o najnowsze standardy szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej opracowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Nie zabrakło również rywalizacji – uczestnicy tegorocznego obozu rozegrali kilka gier kontrolnych z innymi drużynami ( przebywającymi w tym samym okresie w Rewalu) oraz wzięli udział w tradycyjnym już – wewnętrznym turnieju piłkarskim.

Turniej jak zawsze przyniósł wiele emocji, piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, w każdej z kategorii wystąpiło 6 drużyn ( które rywalizowały ze sobą przez cały czas trwania obozu), składy dobrano losowo, a cel jak zawsze był jeden – INTEGRACJA oraz nauka zasad fair-play.

Piękna pogoda, która nie opuszczała Rewal sprzyjała codziennym kąpielom w morzu.

Znalazł się również czas na spacery plażą do okolicznych miejscowości, odnowę biologiczną w basenie, czy prawdziwą próbę charakterów i walkę ze słabościami, z którymi to obozowicze zmierzyli się podczas wizyty w parku linowym.

Obóz jednak nie mógłby się odbyć bez… tradycyjnego chrztu. 25 młodych piłkarzy przeszło wszystkie przygotowane przez kadrę zadania (które do najłatwiejszych nie należały) i mogło oficjalnie dołączyć do pozostałych obozowiczów, którzy podobne wyzwania pokonywali w ubiegłych latach. Ta tradycja pokazała nam, jak wiele dzieci po raz kolejny uczestniczy w naszych wyjazdach – ogromnie nas to cieszy i oczywiście podziękowania dla rodziców za zaufanie.

Zwieńczeniem wyjazdu było spotkanie ewaluacyjne, podczas którego trenerzy i opiekunowie podsumowali wspólnie spędzony czas, wręczyli każdemu z uczestników upominki oraz nagrodzili zwycięzców poszczególnych turniejów (teqball’a, ping-ponga, piłki nożnej) czy wyzwania dotyczącego czystości w pokojach. Wyróżnieni zostali również zawodnicy, którzy stanowili wzór dla wszystkich pod względem wychowawczo-sportowym.

Opiekę nad dziećmi sprawowała profesjonalna kadra szkoleniowa (15 osób) : trenerzy piłki nożnej(pracujący w kadrach wojewódzkich, akademii młodych orłów, mobilnej akademii młodych orłów oraz trenerzy Soccer College Łubniany), trener bramkarzy ,fizjoterapeutka, ratownik medyczny oraz opiekunki z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi.

Partnerami Letniego Obozu Piłkarskiego 2020 byli: Football World oraz Fizjo Strefa.

Do nadmorskiej miejscowości młodych sportowców zaprosili organizatorzy: Opolski Związek Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenie Footballowo, którzy ponownie połączyli siły i razem zadbali o organizację tegorocznego obozu, a którzy już teraz zapraszają na ZIMOWY OBÓZ PIŁKARSKI, który odbędzie się w styczniu (16-23.01.2021) w Zakopanem!

Dziękujemy i do zobaczenia!

Fotorelację  z obozu znajdziecie na naszym FB (klik)