Najpierw z okazji awansu LZS Starowice, a później po kolei, MKS Kluczbork, Stal Brzeg i Ruch Zdzieszowice, otrzymały po pięć sztuk firmowych meczowych piłek firmy Adidas. W ten sposób Opolski Związek Piłki Nożnej obdarował opolskie kluby występujące w 3 lidze. Wszystkie futbolówki z życzeniami jak najlepszych występów wręczył osobiście prezes OZPN, Tomasz Garbowski, któremu towarzyszył wiceprezes Waldemar Antkowiak.

– Budżet naszego klubu nie jest tym z marzeń i każda taka inicjatywa bardzo nas cieszy. Serdecznie dziękujemy za ten podarunek. Teraz wypada tylko odwdzięczyć się dobrymi wynikami – mówi Waldemar Sosin, prezes MKS-u Kluczbork. – To kolejna taka akcja polegająca na „dosprzętowieniu” klubów z Opolszczyzny. Markowe futbolówki Adidasa, którymi rozgrywane są mecze w Lidze Mistrzów otrzymały już kluby z BS 4 ligi, Łączna suma wsparcia dla trzecioligowców to suma prawie 10 tys. złotych – precyzuje rzecznik Związku, Tomasz Wąsiak.

Dobra piłka w dobrym momencie. W rozgrywkach grupy, w której opolskie kluby uczestniczą, od 19 października liderem jest Ruch. Nieźle z nowym trenerem radzi sobie ostatnio MKS, a pod wodzą nowego szkoleniowca również dobrze rokować zaczyna Stal. Klasyfikację zamykają starowiczanie, ale udział LZS-u w tym poziomie rozgrywkowym jest już sam w sobie wielkim sukcesem.

Na zdjęciach Tomasz Garbowski oraz wiceprezes Stali Brzeg, Janusz Dziura i Ruchu Zdzieszowice, Krystian Chmiel.