Dariusz Zapotoczny "Top". Fot. Mirosław Szozda

Godzina zero opolskich rozgrywek nowego sezonu 2022/2023 wybiła punktualnie o godzinie 13.00, na stadionie w Reńskiej Wsi. Porawie, jak na pełniącego honory inauguracji BS Leśnica 4 ligi opolskiej przystało, za sprawą Michała Koca, postarało się i o bramkowe otwarcie.

Na golu swego napastnika numer jeden gospodarze poprzestali, ponieważ w tym momencie jeszcze nie wiedzieli, na kogo się w ostatnią sobotę natknęli. Futboliści Ruchu Zdzieszowice tak naprawdę z każdą minutą ustawiali rywala w swoich boksach. Nowy team trenera Sebastiana Polaka wystartował z top-u przysłowiowego „C” i jasno demonstruje wciągnięcie nosem naszej najwyższej ligi.

Opolskie kuluary szepczą, że „Zdzichy” mają tę batalię wygrać, ale przy okazji zdjąć z siebie łatkę tego, który i tak zrezygnuje z awansu do 3 ligi. Zresztą, nowy Regulamin Rozgrywek OZPN nie zakłada premiowania – w tym sezonie 15 tys. zł. – tego, który ostatecznie da w tej kwestii pass. W kolejce będą następni.

Skoro jesteśmy już przy zasadach, to warto nadmienić, że nasz najwyższy rozgrywkowy poziom, powrócił do układu z szesnastoma uczestnikami. Sezon będzie krótszy i mamy nadzieję bardziej dynamiczny. Jego przedłużeniem będą jedynie mecze barażowe pomiędzy drużynami, które zajmą finalnie dwa przedostatnie miejsca w tabeli, z drugimi w klasyfikacji Football World Opole ligi okręgowej. Warto zajrzeć do Regulaminu, który na stałe znajduje się w naszym serwisie i dać sobie szybką odpowiedź na wszystkie pozostałe kwestie i wątpliwości.

Wracamy do piłki. Dariusz Zapotoczny zaaplikował Porawiu klasycznego „hat-tricka” i to on właśnie jako pierwszy dostał się na naszą listę graczy kolejki. Cały czas pracujemy nad jak najlepszą formą ich doboru, to znaczy trzech najlepszych zawodników danej serii gier, ponieważ jak już anonsowaliśmy w naszym Facebooku-u, to właśnie Wy, spośród zaproponowanych kandydatur, wskażecie tego „Naj”.

Generalnie czwartoligowcy są jeszcze w tak zwanym rozruchu i pozwólmy im się rozkręcić, choćby już w najbliższą środę, kiedy odbędzie się kolejka nr 2. Piszemy tak również w kontekście wyboru najładniejszych trafień każdej kolejki. Magazyn Goli wejdzie w następny już rok swojej działalności z tym jednak wyjątkiem, że będziemy chcieli wkręcić Was w wybór najpiękniejszych trafień każdego rozdania. Tutaj mechanizm już dopracowaliśmy i tylko prosimy nie odchodzić zbyt daleko od naszych mediów.

Z nowinek przygotowaliśmy jeszcze serię transmisji na żywo meczów z 4 ligi. Ten projekt z przyczyn czysto technicznych zamierzamy uruchomić już prawdziwą jesienią. Kontynuować będziemy także współpracę z Almanachem Opolskiej Piłki Nożnej, który szykuje już swoją firmową armatę dla snajpera numer jeden ostatniego sezonu – Dawida Dulskiego ze Skalnika Gracze, a który liczy już – choć w tej chwili trochę skąpe – strzeleckie popisy nowego rozdania.

Bądźcie z nami i niech emocji oraz ducha fair play w otwartym już sezonie nie zabraknie!