Dwa dni finałów wojewódzkich XIX edycji turnieju „Tymbarka” nie tylko zaskoczyły letnią aurą, ale także przyniosły ze sobą wiele sportowych emocji. Przy 20 stopniowej temperaturze, zawodniczki oraz zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska, demonstrując co kilka chwil, próbkę swoich piłkarskich umiejętności.

Na terenie słonecznego Stadionu Miejskiego w Brzegu, dzieci z kategorii U-8, U-10 oraz U-12 walczyły o miano najlepszych w województwie opolskim.
Najlepszymi zespołami w U-8 chłopców okazał się UKP Gol Opole. Z kolei dziewczynki z SP 2 Głogówek okazały się nie być gorsze od swoich kolegów z tej grupy wiekowej i również sięgnęły po tytuł mistrza województwa.

Drużynami, które dzięki swojej dzielnej postawie na boisku, wywalczyły sobie „bilet” na Finały Ogólnopolskie zostały: UKS Unia Opole (U-10 i U-12 dziewczęta) oraz UKS Spiders Krapkowice (U-10 chłopcy) oraz PSP nr 5 Opole (U-12 chłopcy).

Powyższe zespoły w dniach 29 kwietnia – 2 maja, będą reprezentować Opolszczyznę na Finałach Ogólnopolskich XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, które odbędą się w Warszawie na obiektach sportowych Legii Warszawa oraz na PGE Narodowym.

W poniższych załącznikach znajdują się harmonogramy meczów, tabele grupowe, ostateczne klasyfikacje oraz wyróżnienia indywidualne z 2 dni finałów wojewódzkich rozegranych w Brzegu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportowe emocje a naszym tegorocznym reprezentantom województwa opolskiego życzymy powodzenia podczas walki na Finałach Ogólnopolskich XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

Na zakończenie składamy serdeczne podziękowania władzom Brzegu oraz pracownikom MOSiR-u w Brzegu za pomoc przy organizacji finałów wojewódzkich. Dodatkowo dziękujemy innym osobom, które współorganizowały turnieje na niższych etapach w naszym województwie!

Załączniki