W meczu ze Skalnikiem Gracze piłkarze Polonii Głubczyce cieszyli się pięciokrotnie (fot. Jakub Trzaska)

Po rocznej banicji Polonia Głubczyce wraca do Bank Spółdzielczy w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. Zespół prowadzony przez Jana Śnieżka awans wywalczył na trzy kolejki przed końcem sezonu Football World Opole Klasy Okręgowej.

Głubczycki zespół rywalizował w grupie 2 opolskiej okręgówki. W 27 spotkaniach Polonia wywalczyła aż 70 punktów. Złożyły się na to 23 zwycięstwa, jeden remis i tylko trzy porażki. Podopieczni trenera Śnieżka strzelili aż 109 goli, tracąc przy tym 48. W meczu, po którym Polonia mogła się cieszyć z awansu, głubczyczanie pokonali Skalnika Gracze 5:3.

Polonia promocję wywalczyła m.in. dzięki swoim świetnym snajperom. Do tej pory najwięcej bramek dla swojego zespołu zdobył Robert Baryła. Snajper ten strzelił 23 gole, co czyni go czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi. 19 bramek na koncie ma kapitan głubczyczan Piotr Jamuła, 16 Łukasz Bawoł a 15 Rodrigo Silva.

Drużyna Jana Śnieżka jest pierwszą drużyną, która jest pewna awansu. O miejsce barażowe w drugiej grupie wciąż walczą Orzeł Źlinice, Czarni Otmuchów i GKS Głuchołazy. Różnica pomiędzy tą trójką wynosi 3 punkty. Do wywalczenia natomiast pozostało 9 oczek.

Wszystkie trzy ekipy mają bardzo podobny terminarz ostatnich trzech kolejek, więc walka o miejsce barażowe będzie niezwykle ciekawa. Na papierze minimalnie trudniejsze wydają się mecze ekipy ze Źlinic, która zagra z Polonią Prószków-Przysiecz (7. miejsce, mecz domowy), Skalnikiem Gracze (10. miejsce, wyjazd) i KS-em Twardawa (6. miejsce, dom). Czarni zmierzą się na wyjeździe z zespołem z Prószkowa, natomiast u siebie ze Skalnikiem i LZS-em Raszowa (15. miejsce, pewny spadek do A Klasy). Natomiast GKS Głuchołazy, oprócz gry u siebie z pewną awansu Polonią Głubczyce, czekają jeszcze potyczki wyjazdowe z drużynami walczącymi o ligowy byt: z Orłem Branice (11. miejsce) i z Chronstau Chrząstowice (13. miejsce).

W tym momencie zespół, który ostatecznie uplasuje się na 2. miejscu w grupie 2 FW Klasy Okręgowej, zagrałby w barażu z LZS-em Domaszkowice (14. miejsce w BS w Leśnicy IV Lidze Opolskiej).