Reprezentacje 24 krajów stanęły do rywalizacji na najwyższym poziomie w Minimundialu Skrzata 2018, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej „Okraglak” w Opolu. Emocji, jakie towarzyszyły meczom i atmosfery panującej na trybunach pozazdrościć mógłby niejeden ekstraklasowy klub!

Od samego rana ze wszystkich zakątków Opolszczyzny przybywały drużyny wraz grupami swoich kibiców. Parę dni wcześniej poznaliśmy kraje, które podczas turnieju reprezentowały poszczególne drużyny. Pod czujnym okiem Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Miasta Opola oraz Tomasza Garbowskiego, prezesa OZPN-u, w opolskim Ratuszu, odbyło się losowanie oraz podział na grupy.

Turniej poprzedzony został uroczystością otwarcia, która była wielkim przeżyciem dla młodych piłkarzy. Każda z drużyn zaprezentowała się licznie zgromadzonej publiczności w przemarszu krajów. Oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie przedstawiciele współorganizatorów w osobach: Tomasza Garbowskiego, Tomasza Lisińskiego, naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola oraz Przemysława Zycha, Dyrektora MOSiR-u.

Po części oficjalnej przystąpiono do rywalizacji, która toczyła się równocześnie na trzech boiskach. Klasyfikacja końcowa nie była prowadzona, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, jak również promocja postaw fair-play na samym boisku i poza nim.

Młodzi piłkarze mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy futbolu, każda akcja nagradzana była brawami, a zdobywane gole wywoływały istne szaleństwo na trybunach! Kibice stanęli na wysokości zadania, wspaniale przygotowując się do wspierania swoich drużyn. Doping niósł się po hali od pierwszych do ostatnich minut walki na parkiecie.

Bębny, trąbki, powiewające flagi, pomalowane twarze i przebrania, to atrybuty prawdziwych kibiców, których nie zabrakło w sobotę w „Okrąglaku”. Każda z grup kibiców starała się czymś zaskoczyć organizatorów, którzy w konkursie na najlepiej zorganizowany doping przygotowali atrakcyjne nagrody, dlatego komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia.

Po burzliwej dyskusji zdecydowano ostatecznie, że bilety na mecz Polska-Litwa, który odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie trafią do fanów Chorwacji (UKS Spiders Krapkowice), zaproszenia do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora otrzymali kibice Polski (MKS GOKiS Praszka), a zaproszenia na zwiedzanie Zamku w Mosznej – kibice Islandii (LKS Jedność Rozmierka). Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali kibice Nigerii (Football Academy Opole) oraz Portugalii (LZS Łambinowice).

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi meczami młodzi zawodnicy skorzystać mogli z dodatkowych atrakcji, zabaw, konkurencji sprawnościowych, które zapewniły firmy – Terenowiec Integracja, Akademia Przedszkolaka „Tygrysek” oraz Komenda Miejska Policji w Opolu, za co im serdecznie dziękujemy!

Podajemy listę zwycięzców Turniej Minimundial Skrzata 2018, który 10 marca odbył się Hala Widowiskowo Sportowa Opole…

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 11 marca 2018

1⃣ porcja zdjęć z głównymi aktorami w roli głównej ⚽?? Mirosław Szozda

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 12 marca 2018

Co tutaj tak naprawdę pisać… Każdej imprezie życzymy takich fanów ? ?‍?‍?‍? ✊‼

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 12 marca 2018

Bardzo ciekawa jest to fotorelacja ?‍??‍??? Mirosław Szozda

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 12 marca 2018

Przygotowała Anna Kucharska.