Ponad 1100 drużyn, niemal 3000 rozegranych spotkań – tak wyglądał jeden z największych
turniejów juniorskich na świecie, Dana Cup, rozgrywany na boiskach duńskiego Hjorring. Dwóch sędziów z naszego Kolegium Sędziów zaprezentowało się na tyle dobrze, że dostąpiło zaszczytu poprowadzenia finałowych spotkań!

Dana Cup to turniej, który odbywa się od 1982 roku. Tegoroczna edycja była więc już 35. w historii. Zmagania prowadzone są w przedziale wiekowym od U11 do U19, a biorą w nich udział męskie i kobiece zespoły z kilku kontynentów. Jest to turniej, który daje możliwość prowadzenia spotkań w międzynarodowych składach sędziowskich, a także wymiany swoich doświadczeń z ludźmi z całego świata. Od kilku lat do prowadzenia spotkań wyznaczani są też polscy sędziowie.

Dwóch z nich Łukasz Kulesa oraz Patryk Ciastoń poprowadziło spotkania finałowe. W kategorii U-16 dziewcząt mecz finałowy pomiędzy zespołami Liverpool FC – Ottestad IL poprowadził Łukasz Kulesa. Całe spotkanie można było zobaczyć na żywo w publicznej duńskiej telewizji, na kanale YouTube oraz Facebooku. Link do finałowego starcia jest dostępny TUTAJ.

Debiutant na Dana Cup Patryk Ciastoń miał przyjemność być sędzią asystentem na finale B, w kategorii U-17 dziewcząt, pomiędzy drużynami Staal Jørpeland IL – Stenungsunds IF. Prowadził on również mecze wspólnie z sędziami z Nowej Zelandii, Danii czy też Niemiec.
Łukasz Kulesa, sędzia Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który również na co dzień rozstrzyga spotkania u zachodnich sąsiadów – Niemczech. Był to jego trzeci udział w tak prestiżowym turnieju.  W tym roku miał okazję być także rozjemcą na innych międzynarodowych turniejach jak: Spain Trophy (Hiszpania) oraz Adria Cup (Włochy).

Patryk Ciastoń jest również sędzią Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Jako „świeżo upieczony” sędzia Klasy Okręgowej B w tak wielkim turnieju brał udział po raz pierwszy, jednak jak twierdzi na pewno nie był to ostatni raz.