Sędziowie międzynarodowi, zawodowi, asystentci, TOP Amator A i B / fot. archiwum prywatne

Nasi sędziowie szczebla centralnego Jarosław Przybył i Marcin Kochanek po raz kolejny byli uczestnikami zgrupowania elity polskich sędziów piłkarskich w tureckiej Antalyi.

Od 26 stycznia do 5 lutego przebywali oni na zgrupowaniu, na którym posilali się wiedzą teoretyczną i praktyczną z Przepisów Gry od znanego i corocznego praktycznie gościa zgrupowania KS PZPN Rosjanina Walentina Iwanowa.

Oprócz tego uczestniczyli w treningach, a także prowadzili mecze towarzyskie drużyn, które również w tym okresie gościły w tamtych rejonach.

Teraz oboje rozpoczynają już piłkarską wiosnę w PKO Ekstraklasie. Jarosław Przybył poprowadzi spotkanie Wisła Kraków – Jagiellonia w sobotę o godz. 20:00. Asystować mu będą Krzysztof Myrmus i Bartłomiej Lekki, sędzią technicznym będzie Sebastian Jarzębak (cała trójka Śląski ZPN), a sędzią Szymon Marciniak (VAR) i Paweł Sokolnicki (AVAR, obaj Mazowiecki ZPN).

Marcin Kochanek będzie współpracować jako sędzia techniczny w meczu Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk w piątek o godz. 20:30, gdzie głównym rozjemcą będzie Tomasz Musiał (Małopolski ZPN), asystentami będą Sebastian Mucha (Małopolski ZPN), Marek Arys (Zachodniopomorski ZPN). Na przysłowiowym „VARze” zasiądą Paweł Raczkowski (VAR) i Michał Obukowicz (AVAR, obaj Mazowiecki ZPN).

Obu naszym arbitrom życzymy udanej rundy wiosennej!

Sędziowie: Marcin Kochanek (z lewej), Jarosław Przybył (z prawej) i rosyjski były sędzia międzynarodowy Walentin Iwanow. / fot. archiwum prywatne