ZDZIESZOWICE 03.08.2018 SPORT PILKA NOZNA III LIGA GRUPA III SEZON 2018/2019 RUCH ZDZIESZOWICE - SLEZA WROCLAW NZ SEDZIA SZYMON LEZNY Z KLUCZBORKA FOT. MIROSLAW SZOZDA / 400mm.pl

Decyzją Zarządu Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, Szymon Łężny awansował do grupy Top Amator B. Sędziowie należący do tej grupy są uprawnieni do prowadzenia zawodów 2. ligi.

Łężny był jednym z 9 kandydatów, którzy zaliczyli test teoretyczny i sprawnościowy podczas egzaminów, które odbyły się w lutym tego roku. Przypomnijmy, że nominowanych kandydatów do szczebla centralnego w pierwotnej wersji było 32. Do egzaminów przystąpiło jednak 30 sędziów z czego pomyślnie oba testy zaliczyła jedynie 9-tka kandydatów. Wśród dziewięciu wybranych był również drugi nasz sędzia Dawid Matyszczak, trzeciemu z naszych kandydatów Bartoszowi Owsianemu, nie udało się zaliczyć obu egzaminów.

Szymon Łężny zadebiutował na szczeblu 3. ligi jeszcze w ramach grupy opolsko-śląskiej w sezonie 2014/2015 w spotkaniu Małejpanwi Ozimek z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Od sezonu 2016/2017 stał się pełnoprawnym sędzią 3. ligi jednoznacznie należąc do grupy sędziów Top Amator C pod auspicją KS PZPN. Od sezonu 2018/2019 co rok był kandydatem do awansu szczebel wyżej.

Ostatnim sędzią, który zagościł w gronie sędziów 2. ligi, mianowanej później grupą Top Amator B, był Marcin Kochanek, który w roku 2016 zaliczył awans do grona sędziów tego szczebla. Pięć lat KS OZPN musiał czekać na kolejnego, pełnoprawnego sędziego 2. ligi. W międzyczasie swoją szansę na tym szczeblu otrzymał również Bartosz Owsiany, nie będąc oficjalnie sędzią tej grupy, ale korzystając z takiej możliwości, z jakiej KS PZPN dawał szansę sędziom 3. ligi.

Szymonowi gratulujemy awansu i życzymy kolejnych, w dalszej karierze sędziowskiej!