Za nami oficjalne otwarcie sali piłkarskiej w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Uroczystego jej otwarcia dokonali, Henryk Lakwa – starosta opolski, Tomasz Garbowski – prezes OZPN-i oraz przedstawicielki fundacji firmy Leroy Merlin. W ceremonii uczestniczyli oczywiście pracownicy i uczniowie szkoły.

Placówka, w której funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży znalazła swój sposób na przygotowanie jednej z klas do teoretycznych zmagań piłkarskich. Jest nim specjalnie urządzona pracownia, w której możliwe jest wytworzenie atmosfery z prawdziwego boiska piłkarskiego.

Zamiast do klasycznej tablicy, uczniowie wędrują po murawie pod bramkę, na ławkach znajdują się piłki, zaś wokół nich postacie znanych piłkarzy. Ze ścian spoglądają rozrysowane najlepsze akcje biało-czerwonych z historycznych meczów reprezentacji Polski. Na to wszystko z końca sali spogląda czujnym okiem trener Adam Nawałka.

– Wszyscy mamy nadzieję, że uczniowie w odświeżonym pomieszczeniu nie będą zapominać o nauce, a wręcz odwrotnie, zmobilizują się i z uśmiechem na twarzy będą zdobywać nową wiedzę – mówią pomysłodawcy tego ciekawego projektu.

Wraz z otwarciem klasy prószkowska szkoła ogłasza nabór dla zawodników oraz zawodniczek z rocznika 2002 do I klasy Liceum Ogólnokształcącego, o profilu: klasa sportowa chłopców oraz odrębna klasa dla dziewcząt (piłka nożna), na rok szkolny 2018/2019.

Szkolenie sportowe oparte jest o strukturę klas sportowych. Bardzo duży nacisk kładziony jest na pogodzenie nauki ze sportem oraz aspekt wychowawczy. Trzeci nabór w formie treningu pokazowego odbędzie się 7 marca, o godz. 17:30. W treningu może wziąć udział każdy chętny, niezależnie od umiejętności czy przynależności klubowej.

Zajęcia odbędą się na pełnowymiarowym, oświetlonym boisku ze sztuczną nawierzchnią, pod okiem trenerów z najwyższą licencją trenerską w Europie – UEFA Elite Youth A. Zapraszamy!


Przygotował Marcin Śmieszkowicz.