Początek tygodnia upłynął pracowicie młodym zawodnikom z kategorii wiekowej Orlik. Najlepsi piłkarze z poszczególnych powiatów stawili się w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Młodzieży w Prószkowie, gdzie wzięli udział w zgrupowaniu selekcyjno-szkoleniowym „Bawi Nas Piłka 2018”.

 

Podczas zgrupowania reprezentacje powiatów uczestniczyły w turnieju, w którym konfrontowały swoje piłkarskie umiejętności z rówieśnikami z innych części województwa. W trakcie rywalizacji zawodnicy byli bacznie obserwowani przez trenerów powiatowych, trenera kadr OZPN oraz trenerów MAMO.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wysoki poziom sportowy.

– W tym roku zorganizowaliśmy już czwartą edycję zgrupowania dla najlepszych Orlików
(kat. E1 – rocznik 2007) z całego województwa. Zawodnicy są wyławiani przez koordynatorów powiatowych OZPN podczas turniejów Bawi Nas Piłka, a następnie zapraszani na szereg konsultacji selekcyjnych zarówno powiatowych, jak i regionalnych. Wyróżniający się zawodnicy otrzymują powołanie na zgrupowanie do Prószkowa, w trakcie którego rozgrywają gry kontrolne z zachowaniem określonych zasad. Podczas meczów są oni monitorowani pod kątem możliwości dalszego rozwoju w piłce nożnej – podkreśla Piotr Popiołek, główny koordynator Grassroots.

Filip Sikorski, trener koordynator kadr podkreśla ogromną rolę turniejów Bawi Nas Piłka oraz trenerów koordynatorów powiatowych w selekcji najbardziej uzdolnionych zawodników: – Dzięki pracy trenerów koordynatorów mamy szczegółowy ogląd sytuacji w poszczególnych powiatach. To oni są najbliżej klubów i mają możliwość obserwacji oraz oceny potencjału zawodników. Jak pokazują ostatnie lata, blisko 70% zawodników stanowiących człon kadr OZPN w poszczególnych rocznikach, to zawodnicy wskazani właśnie przez trenerów powiatowych, których udało się wyselekcjonować m.in. dzięki turniejom Bawi Nas Piłka. To pokazuje nam, że droga, którą obraliśmy jest słuszna, a dzięki selekcji zakrojonej na szeroką skalę jesteśmy w stanie dotrzeć do naprawdę wyróżniających się zawodników nawet z najmniejszych klubów czy miejscowości.

 

https://www.facebook.com/pg/bawinaspilka/photos/?tab=album&album_id=879284065597125