Pierwszy zimowy obóz piłkarski OZPN przeszedł do historii.  Przez tydzień młodzi zawodnicy i zawodniczki szlifowali piłkarską formę w Borowicach koło Karpacza. Czas wypełniony był nie tylko piłkarskimi emocjami, ale również masą dodatkowych atrakcji, które odbywały się w pięknej zimowej scenerii.

 

Obozy organizowane przez OZPN maja charakter sportowo-rekreacyjny. – Naszym celem jest podniesienie umiejętności piłkarskich uczestników, ale jednocześnie nie zapominamy o tym, że jest to czas, kiedy młodzi piłkarze muszą nabrać energii przed kolejnymi wyzwaniami sportowymi i edukacyjnymi. Zawsze staramy się ułożyć program wyjazdu w taki sposób, by utrzymać równowagę pomiędzy sportem, a  wypoczynkiem. Ten pomysł się sprawdza, o czym świadczą uśmiechy na twarzach wracających do domu obozowiczów – podkreślał Filip Sikorski, organizator zimowego wyjazdu.

Leżące w Karkonoszach, w Dolinie Pięciu Potoków Borowice przywitały obozowiczów prawdziwą zimą.  W obozie uczestniczyło blisko 50 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów z całego województwa. Sprzyjało to nie tylko integracji, ale również dało możliwość konfrontacji swoich umiejętności piłkarskich na tle innych zawodników.

Piłka nożna była na obozie wszechobecna i dostępna w różnych formach, od porannych rozruchów zaczynając, poprzez treningi piłkarskie i bramkarskie w hali i na świeżym powietrzu, mecze towarzyskie, a na wielkim turnieju kończąc. Rywalizacja w nim była niezwykle zacięta, a najwięcej emocji budziły mecze przeciwko drużynie trenerów. Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatnich spotkań. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Team Drewno (Radosław Wójcicki, Oskar Wierzbicki, Paweł Cebula, Jan Fijałkowski, Kacper Kołodziejek), przed Coach Tim (Jakub Stańczyk, Cezary Glomb, Filip Sikorski, Piotr Ruzik, Grzegorz Świerczek, Tomasz Minkiewicz) i FC Warzywniaki (Maciej Bzdyk, Franciszek Bobrowski, Jan Zatajski, Dawid Nowak, Michał Czerepak).

Na zaproszenie AP Champions Oława obozowicze udali się do Karpacza, gdzie w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego przez blisko dwie godziny rozgrywali mecze towarzyskie w swoich grupach wiekowych. Wszystkie spotkania stały na wysokim poziomie, a zawodnicy zasłużyli na pochwałę.

Dodatkowo każdy z uczestników obozu wziął udział w teście FMS, przeprowadzonym pod czujnym nadzorem pani fizjoterapeutki Martyny. Test ten umożliwia w przystępny sposób ocenę jakości wzorców ruchowych oraz pozwala na identyfikację ewentualnych ograniczeń bądź asymetrii u zawodników. Wyniki zostały przekazane rodzicom do analizy.

Na obozie nie było ani chwili na nudę, czas pomiędzy treningami wypełniony był szczelnie dodatkowymi atrakcjami. W Karpaczu, na Alpine Coaster zawodnicy łamali granice prędkości i pokonywali swój strach przed szybkimi zjazdami. Intensywnie regenerowali się w basenach, w tym w parku wodnym Tropikana w Kapraczu i Termach Cieplickich w Jeleniej Górze.

Obowiązkowym punktem programu był chrzest, który musiał przejść każdy uczestnik biorący po raz pierwszy udział w obozie organizowanym przez OZPN. Zadania o różnym stopniu trudności sprawiły przede wszystkim wiele śmiechu, a zawodnicy wykazali się nie lada odwagą i kreatywnością.

Dzięki obecności na obozie grupy żeńskiej, trzy razy udało się zorganizować dyskoteki, które okazały się największym hitem wyjazdu. Początkowo nieśmiało, z czasem każdy odkrywał swój talent taneczny, a niejeden okazał się prawdziwym lwem parkietu.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie obozu, podczas którego każdy z jego uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i prezenty. Do tego wręczono nagrody za poszczególne turnieje i konkursy oraz nagrody specjalne dla wyróżniających się zawodników. Jako, że każdy był przez spędzony wspólnie tydzień bardzo aktywny, nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Tytuł „wzór obozu” czyli zawodnika godnego naśladowania zarówno na boisku, jak i poza nim otrzymali Jan Zatajski (grupa I) oraz Jakub Michura (grupa II). W konkursie czystości wyróżnienie zdobyli: Maciej Garbowski, Jan Zatajski, Dawid Nowak, Michał Czerepak (grupa I) oraz Nico Szmidt i Arkadiusz Halupczok (grupa II).

I tak kolejny obóz dobiegł końca, a drużyna OZPN już pracuje nad obozem letnim…

Galeria zdjęć z obozu:

https://www.facebook.com/pg/bawinaspilka/photos/?tab=album&album_id=992655997593264