Fot. Mirosław Szozda

W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/4 i 1/2 finałów wojewódzkiego Pucharu Polski 2022/2023. Ceremonię z właściwą sobie gracją i pełnym profesjonalizmem przeprowadził Piotr Popiołek – sekretarz Wydziału Gier OZPN.

Za hit ćwierćfinałów uznać należy konfrontację trzecioligowców, w której zmierzą się MKS Kluczbork i Stal Brzeg. Trudne zadanie czeka obrońcę trofeum. Drużynie z Jełowej przyjdzie walczyć z aspirantem numer jeden do podwójnej korony aktualnego sezonu, LZS-em Starowice.

Poważny test czeka ekipę z Bogacicy, która jest już jedną nogą w BS Leśnica 4 lidze opolskiej. Starcie z zawsze nieobliczalnym Skalnikiem Gracze, może być papierkiem lakmusowym prawdziwego potencjału kandydata numer jeden do awansu z Football World opolskiej klasy okręgowej.

Chyb najtrudniejsze zadanie czeka Porawie Większyce, choć „Puchar tysiąca drużyn”, jakim nazywane są te rozgrywki, nie takie rozstrzygnięcia oglądał. Faktem jest, ze Polonia Nysa będzie zdecydowanym faworytem tej pary i wyeliminowanie drużyny z 3 ligi byłoby sporym zaskoczeniem.

Zanana jest także finałowa drabinka. Pary półfinałów utworzą zwycięzcy meczów Iprime Bogacica – Skalnik Gracze/Porawie Większyce – Polonia Nysa oraz LZS Starowice – Stegu Start Jełowa/MKS Kluczbork – Stal Brzeg.

Mecze z udziałem trzecioligowców odbędą się już 25 lutego, o godzinie 14.00. Pozostałe „dwójeczki” zobaczymy na placu gry 4-5 marca 2023 roku, o tej samej porze. Spotkania półfinałowe zaplanowano na 19 kwietnia. Wielki wojewódzki finał odbyć się ma 17 maja.

W naszym kanale serwisu YouTube zamieściliśmy film z przebiegu całego losowania, które na żywo obejrzeć mogli użytkownicy strony OZPN na Facebook-u .