W dniach 30-31 marca odbędą się w Nysie eliminacje do turnieju o Puchar Prezesa OZPN w kategorii Orlik, z udziałem drużyn na co dzień grających w turniejach Bawi Nas Piłka. Wielki finał zaplanowano na 22 maja w Kluczborku, tuż przed meczem seniorów rywalizujących o wojewódzki Puchar Polski. 

23 drużyny z całego województwa zawitają na boiska przy nowej hali Nysa, gdzie rywalizować będą o 11 miejsc premiowanych awansem do wielkiego finału. Gospodarz turnieju finałowego, Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork, ma zagwarantowany w nim udział i ze spokojem może czekać na swoich rywali.

Do udziału w eliminacjach zaproszone zostały drużyny najaktywniej uczestniczące w turniejach Bawi Nas Piłka oraz prezentujące najwyższy poziom sportowy w ocenie trenerów koordynatorów OZPN.

W siedzibie związku odbyło się losowanie, w wyniku którego zespoły zostały podzielone na cztery grupy:

Grupa A: Soccer College Łubniany 2008, Start Namysłów, MKS Wołczyn, Piast Strzelce Opolskie, GKS Głuchołazy, Striker Mechnice

Grupa B: UKS Spiders Krapkowice, Victoria Chróścice, Widawa Wilków, LUKS Pawłowiczki, SP Ujazd, Soccer College Łubniany 2009

Grupa C: Stal Brzeg, Agroplon Głuszyna, KS Cisowa, Pogoń Prudnik, Polonia Nysa, GKS Piomar Tarnów Opolski

Grupa D: Hattrick Głuchołazy, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Orzeł Branice, OKS Olesno, Lider Skarbimierz, Sparta Paczków

Bezpośredni awans do finału uzyskają zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych oraz trzy drużyny z trzecich miejsc zgodnie z zasadami ujętymi w regulaminie turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezesa OZPN 2019.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja!