W dniach 4-5 marca, w Krakowie, odbył się Final Four ekstraligi Futsalu Kobiet. Opolską piłkę reprezentowała drużyna LKS-u Rolnik B. Głogówek.

W meczu półfinałowym nasze zawodniczki zmierzyły się z rewelacją ligi, jaką został zespół Lex-u Kancelaria Słomniki. Pierwsze minuty meczu należały do Słomianek, które groźnie atakowały, lecz bardzo dobrze w naszej bramce prezentowała się Magdalena Religa. Rolniczki na prowadzenie wyszły po kwadransie gry, po trafieniu reprezentantki Polski Kingi Ejzel. Później konsekwentnie powiększały przewagę i skończyły mecz na zero z tyłu.

Lex Kancelaria Słomniki – Rolnik Głogówek 0:4 (0:1)

Bramki: Ejzel 15, 22, Kasperska 27, Pawłowska 38.

Lex Kancelaria: Król – Sobolewska, Karcz, Matyja, Basta oraz Tataruch, Żak, Vypasniak, Darda, Wójcik, Gruchacz, Dyba.
Rolnik: Religa – Pawłowska, Ejzel, Sotor, Rudner oraz Cyganik, Bąk, Lipka, Gogolin, Dubiel, Duda, Kościelniak, Kasperska, Dec.

W wielkim finale na nasz team czekały gospodynie imprezy UJ Kraków. Piłkarki z Krakowa błyskawicznie znokautowały nasz zespół, przez co ustawiły sobie losy całego pojedynku. Naszym dziewczynom należą się jednak wielkie słowa uznania. Mimo wysokiej przegranej z faworyzowanym rywalem, wywalczenie tytułu wicemistrzyń Polski, jest jednym z największych futbolowych osiągnięć drużyny z Opolszczyzny.

– W sobotę dałyśmy z siebie 200%, co poskutkowało dobrym meczem i pewną wygraną. W finale zabrakło nam koncentracji od pierwszych minut. Szybka strata bramek spowodowała, że później nie było już czasu i sił na odrabianie strat. Cieszymy się jednak bardzo z drugiego miejsca! Gratulacje dla Krakowianek, gdyż nie ukrywajmy, były faworytem od początku tych rozgrywek i zasłużenie wywalczyły tytuł – podsumowała występy kapitan głogowianek Katarzyna Rudner.


AZS UJ Kraków – Rolnik Głogówek 6:0 (5:0)

Bramki: Ładocha 2, Zapała 4 (3:30), 8 (7:53), Knysak 4 (3:55), Maziarz 8 (7:40), Gozdecka 30.

AZS UJ: Klabis – Sitarz, Dul, Wilk, Ładocha oraz Konopka, Knysak, Maziarz, Zapała, Bartosiewicz, Bolko, Kubaszek, Gozdecka, Bryzek.
Rolnik: Religa – Pawłowska, Ejzel, Sotor, Rudner oraz Cyganiuk, Bąk, Lipka, Gogolin, Dubiel, Duda, Kościelniak, Kasperska, Dec.