FIFA ma Mistrzostwa Świata, UEFA prowadzi Mistrzostwa Europy, PZPN z kolei, odpowiada za mecze reprezentacji Polski. Czym zajmuje się Opolski Związek Piłki Nożnej? Dokładnie tym samym, czyli graniem w piłkę! Głównym punkt skupienia OZPN-u stały się rozgrywki 4 ligi opolskiej, od bieżącego sezonu pod specjalnym patronatem Banku Spółdzielczego w Leśnicy.

Co ma z tego główny sponsor najwyższej piłkarskiej klasy, jaką opiekuje się opolski ZPN? – Teren działania naszego Banku pokrywa się terenem rozgrywek czwartoligowych. Można stwierdzić, że doskonale uzupełniliśmy swoje potrzeby. Bank potrzebował lokalnej promocji, a to zapewniły mu rozgrywki 4 ligi opolskiej. OZPN z kolei poszukiwał lokalnego sponsora i przystąpiliśmy do działania – mówi prezes zarządu BS-u Józef Garbacz.

To jednak nie wszystko! – Jest w nas ogromne zamiłowanie do piłki nożnej. Chcemy propagować idee sportu oraz zdrowy tryb życia, w czasach kiedy nasze młode pokolenie dorasta przed ekranem laptopów, ze smartfonami w rękach oraz tabletem pod poduszką! „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – nikt chyba nie zaprzeczy, że to powiedzenie nie jest prawdziwe – uzasadnia sternik sponsora tytularnego czwartoligowej rywalizacji.

Prezes OZPN-u Tomasz Garbowski z dużą nadzieją wypatruje pierwszych piłek na czwartoligowych boiskach: – Dążymy do tego, żeby 4 liga opolska stała się naszym produktem firmowym, który stanie się solidnym znakiem rozpoznawalnym Związku, nie tylko pod względem sportowym. Przy okazji serdecznie dziękuję za zaufanie jakim obdarzył nas Bank Spółdzielczy w Leśnicy. BS 4 liga opolska, brzmi to dla nas dumnie, stawia przed nami konkretne zobowiązania i wzywa do działania. Zmiany w promocji rozgrywek powinny być już widoczne w trakcie najbliższej rundy rewanżowej. Mamy nadzieję, że nasza współpraca nie zakończy się tyko na jednym sezonie. Wszystkim zaangażowanym w powrót piłkarskiej wiosny, serdecznie dziękuję za wykonaną pracę, a wszystkim uczestnikom rywalizacji na boisku, życzę wielu sportowych emocji!