Fot. Mariusz Matkowski

Drużyna Alibaba Team Opole (Wiking Rodło Opole) zdobyła wojewódzki Puchar Polski w futsalu. Turniej finałowy odbył się 21 grudnia w niemodlińskiej hali OSiR-u, kierowanej przez pana Krzysztofa Kubiaka, któremu należą się słowa uznania za organizację całej imprezy.

Generalnie zmagania w Niemodlinie objęły także fazę grupową, którą w tym samym miejscu rozegrano pomiędzy 11 a 17 grudnia. Swoje ambicje pucharowe zgłosiło 15 zespołów, z których cztery walczyły w półfinałach: Otmęt Krapkowice – ANJ Ząbkowski Niemodlin (1:6), Alibaba Team Opole – Bongo Krapkowice (4:1).

Finał, w którym Alibaba pokonała 7:5 Ząbkowskiego, dostarczył sporo emocji. W ekipach obu drużyn zaprezentowało się kilku doskonale znanych opolskich ligowców, jak choćby Adam Setla czy Patryk Wojtasik, choć świetną imprezę rozegrał i na miano gracza turnieju zasłużył Dawid Dulski.

Alibaba Team Opole, już poza województwem, w 1/32 Pucharu Polski w futsalu zmierzy się z ASZ-em AWF Profi Sport Wrocław. Finał w Niemodlinie sędziowali Marcin Bazan i Jarosław Ułamek. W spotkaniu o 3. miejsce Bongo pokonało Otmęt 3:1. Dekoracji oraz puchary i czeki triumfatorom wręczył osobiście prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszej pucharowej przygodzie!