Za nami kolejna edycja Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu. Począwszy od tego roku impreza odbywa się pod patronatem Grzegorza Lachowicza, przedwcześnie zmarłego prezesa klubu Dreman Komprachcice-Opole Futsal Team.

Tegoroczne finały rozegrane zostały 21 listopada w hali niemodlińskiego OSiR-u. Do tej fazy rozgrywek awansowały: ANJ Ząbkowski Niemodlin, Bongo Opole, Wojciobus Niezły Przypał oraz Otmęt Krapkowice.

W meczach półfinałowych, Otmęt zremisował z Bongo 3:3, ale okazał się lepszy, zdobywając jedyną bramkę w dogrywce i tym samym zapewnił sobie awans do finału. W drugim meczu ANJ Ząbkowski pewnie pokonał Wojciobus 9:2.

W meczu o 3. miejsce, po dogrywce, górą było Bongo i tym samym powtórzyło wynik z poprzedniego sezonu. W meczu finałowym zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna ANJ Ząbkowski Niemodlin, pokonując 4:1 Otmęt.

Przyznano również nagrody indywidualne, ufundowane przez pana Grzegorza Babijczuka z brzeskiej firmy Gredar:

Król Strzelców – Adam Setla (ANJ Ząbkowski Niemodlin)

Najlepszy zawodnik – Jakub Pindral (Otmęt Krapkowice)

Najlepszy bramkarz – Piotr Szmilewski (Bongo Opole)

Ceremonii dekoracji dokonał  prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Zdobycie wojewódzkiego trofeum dało niemodlinianom przepustkę do 1/32 Puchar Polski w Futsalu szczebla centralnego. W pierwszej rundzie ANJ Ząbkowski zmierzy się z MTS Knurów.

Gratulujemy tytułu i życzymy powodzenia już na arenie ogólnopolskiej!