Futsaliści Dremanu Opole Komprachcice rywalizujący w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U17 (fot. Jakub Trzaska)

Na fazie grupowej swój udział w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 zakończyli reprezentanci Dremana Opole Komprachcice. Ekipa prowadzona przez Wadima Iwanowa i pomagającego mu Maksyma Pautiaka wygrała jedno z trzech spotkań w Wilkowicach.

Dreman rywalizował w grupie B. Oprócz opolskiego zespołu grały w niej jeszcze gospodarze – GLKS Wilkowice, Eurobus UKS SMS Orlik Przemyśl i Słomniki Warriors. I to właśnie z tą ostatnią drużyną Dreman zdołał wygrać 3:2. Bramki dla naszego jedynego przedstawiciela w finale zdobyli wówczas Oliwier Majcher, Jakub Łuczaj i Jeremi Mielcarek. Podopieczni Iwanowa byli bliscy także drugiego triumfu z ekipą z Przemyśla. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu 2:0, opolanie ulegli jednak Eurobusowi 4:5. Po dwa trafienia odnotowali wówczas Bartosz Kamyszek i Mielcarek. W ostatnim starciu Dreman okazał się już wyraźnie słabszy (0:5) z GLKS-em.

Podczas meczu seniorów Dremanu z Legią Warszawa młodzi futsaliści otrzymali pamiątkowe szaliki od przedstawicieli zarządu klubu (fot. Jakub Trzaska)

Jak się później okazało zespół gospodarzy okazał się drugą siłą w Polsce w tym roczniku. Po bardzo emocjonującym finale GLKS Wilkowice uległ Rekordowi Bielsko-Biała 1:2.

Co ciekawe, Dreman w grupie zmierzył się z dwoma późniejszymi medalistami. Trzecie miejsce wywalczył bowiem Eurobus, który 5:2 rozbił w decydującym meczu Pogoń Sokół Lubaczów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Kurek reprezentujący drużynę z Przemyśla. Na swoim koncie zgromadził on 9 goli. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Kacper Świecak z GLKS-u Wilkowice, natomiast MVP finału został wybrany Sławomir Żuk z Pogoni Sokół Lubaczów.