PSP w Popielowie i PSP w Kietrzu w zmaganiach U10 oraz PSP 19 w Kędzierzynie-Koźlu i UKS SAP Szóstka Brzeg w rywalizacji U12 będą reprezentowały Opolszczyznę podczas finału Turnieju o Puchar Tymbarka w Warszawie. W sumie, podczas dwóch dni zmagań na Stadionie Miejskim w Brzegu, zaprezentowały się 63 drużyny.

W poniedziałek na 8 boiskach przygotowanych na dwóch płytach brzeskiego stadionu rywalizowały zespoły U8 dziewcząt i chłopców oraz U10 dziewcząt. Wszystkie te kategorie przysporzyły rodzicom, trenerom, a przede wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, wiele emocji. Zwłaszcza, że dla wielu z nich był to pierwszy udział w tak dużym turnieju i pierwsza gra na tak dużym obiekcie.

– To już kolejny raz, kiedy współorganizujemy wojewódzki finał właśnie tutaj w Brzegu – cieszył się burmistrz miasta Jerzy Wrębiak – Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz prezesowi Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomaszowi Garbowskiemu za to, że korzystają z naszych obiektów. Nie ma większej radości, niż widok uśmiechniętych dzieci bawiących się świetnie na płytach boiska w Brzegu – dodawał burmistrz.

– Jesteśmy prekursorami w Polsce, bo w trzech województwach, po raz pierwszy, finały odbywają się w tym terminie – mówił prezes Opolskiego ZPN-u Tomasz Garbowski – Pogoda nam dopisała, na twarzach dziewcząt i chłopców są uśmiechy, widać, że cieszą się grą. Bo Puchar Tymbarku to przede wszystkim świetna zabawa, ale i sprawdzenie się na tle rówieśników z innych regionów naszego województwa – podsumował prezes Garbowski.

W zmaganiach chłopców kategorii U8 najlepsza okazała się zespół SP 3 z Ozimka. W finale drużyna prowadzona przez gracza Małejpanwi Ozimek Patricka Riemanna 2:0 pokonała swoich rówieśników SP 3 z Praszki.

– Jestem bardzo zadowolony z moich chłopaków – komentował po finale szkoleniowiec SP 3 z Ozimka Patrick Riemann – Oczywiście cieszymy się z wygranej, ale troszkę może szkoda, że na tym etapie kończymy rywalizację. Chcielibyśmy się sprawdzić na tle całej Polski skoro udało nam się wygrać na Opolszczyźnie. Ale nie ma co narzekać, bo to jest wielki sukces dla całej szkoły i dla całego Ozimka. Dużo emocji, rodzice super nas wspierali, wiec jest to dla nas bardzo pozytywny dzień – dodawał.

Natomiast w zmaganiach dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej najlepszą ekipą okazała się drużyna PSP 9 z Kędzierzyna-Koźla. W decydującym o triumfie spotkaniu, po serii rzutów karnych, 1:0 pokonała koleżanki z Chrobrego Ligota Książęca (po ostatnim gwizdku był bezbramkowy remis).

Wiele emocji przyniosły zmagania w kategorii U10 dziewcząt. Tu najlepszy zespół, oprócz triumfu w województwie, otrzymywał bilety do Warszawy na turniej finałowy. W finale spotkały się PSP Popielów i PSP Radłów. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i sytuacjach bramkowych z obu stron, ostatecznie zwyciężyły uczennice szkoły w Popielowie 2:0.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, cieszymy się z tego sukcesu – komentował po dekoracji trener drużyny PSP Popielów Paweł Chamot – Dla dziewczyn był to dopiero pierwszy taki duży turniej. Dały z siebie wszystko i dzięki temu wywalczyły pierwsze miejsce i wyjazd do Warszawy – dodawał szkoleniowiec.

Tak zakończyliśmy pierwszy dzień rywalizacji, ale nie całe wojewódzkie finały. We wtorek na boiskach pojawiali się uczniowie z kategorii U10 oraz uczennice i uczniowie U12. Wszystkie zespoły walczyły więc o finał w stolicy.

W rywalizacji chłopców U10 najlepszym zespołem okazał się team PSP Kietrz, który w finale okazał się lepszy od opolskiej PSP nr 5. W decydującym o triumfie starciu młodzi gracze spod czeskiej granicy pokonali opolan 2:1. Był to jedyny zespół w tym roczniku, który podczas całego turnieju nie stracił ani jednego punktu, odnosząc same zwycięstwa.

Niemniej emocji towarzyszyło zawodnikom i zawodniczkom w kategorii U12. Zwłaszcza dziewczętom, które w fazie pucharowej turnieju rozegrały niezwykle zacięte spotkania. Ostatecznie w wielkim finale zagrali UKS SAP Szóstka Brzeg i PSP Dwójeczka Paczków. Swoje szanse miał jeden i drugi zespół, a o triumfie młodych brzeżanek zadecydowała jedna akcja. UKS SAP Szóstka pokonała więc Dwójeczkę Paczków 1:0.

Nieco mniej wyrównany bój toczył się u ich rówieśników. W tej kategorii prym wiódł zespół PSP 19 Kędzierzyn-Koźle, który w finale aż 5:0 rozbił PSP 6 Brzeg. W całym turnieju drużyna ta zdobyła aż 27 bramek w zaledwie pięciu spotkaniach.

NAGRODY INDYWIDUALNE

Chłopcy U8:

Najlepszy bramkarz – Leon Pelc (PSP 9 Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy zawodnik – Milan Pawlik (SP 3 Praszka)

Najlepszy strzelec – Szymon Ozimek (SP 3 Ozimek)

Dziewczęta U8:

Najlepsza bramkarka – Zuzanna Zięba (Chrobry Ligota Książęca)

Najlepsza zawodniczka – Zofia Bogusławska (PSP Trójeczka Zdzieszowice)

Najlepsza strzelczyni – Katarzyna Zawada (PSP 9 Kędzierzyn-Koźle)

Chłopcy U10:

Najlepszy bramkarz – Marcel Kandziora (SP 2 Orły Głogówek)

Najlepszy zawodnik – Dawid Krzyżowski (SP 1 Niemodlin)

Najlepszy strzelec – Bartosz Czyżewski (PSP Kietrz)

Dziewczęta U10:

Najlepsza bramkarka – Milena Bednarz (PSP Radłów)

Najlepsza zawodniczka – Łucja Siek (PSP Popielów)

Najlepsza strzelczyni – Zuzanna Wawrzyniak (PSP Biała Nyska)

Chłopcy U12:

Najlepszy bramkarz – Oliwier Wierzba (PSP 6 Brzeg)

Najlepszy zawodnik – Kamil Orłowski (ZSP 4 Krapkowice)

Najlepszy strzelec – Marcel Kondraciuk (PSP 19 Kędzierzyn-Koźle)

Dziewczęta U12:

Najlepsza bramkarka – Milena Hańcza (PSP 9 Kędzierzyn-Koźle)

Najlepsza zawodniczka – Lena Galant (UKS SAP Szóstka)

Najlepsza strzelczyni – Milena Lechowicz (PSP Dwójeczka Paczków)

 

Zebrał – Jakub Trzaska