Dawid Dulski (w środku) został Piłkarzem Roku 2022

Piękne karnawałowe kreacje, najlepsze garnitury, ale i uśmiechy i dobry humor towarzyszyły wszystkim obecnym na corocznej Gali Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Nie ma się co dziwić – to właśnie na niej poznaliśmy wszystkich laureatów w plebiscycie za rok 2022.

Gala była również dobrą okazją na podsumowanie minionego roku. Zaprezentowaliśmy więc materiał wideo, w którym w pigułce przedstawiliśmy najważniejsze projekty realizowane przez związek. Materiał ten jest dostępny na naszym koncie w serwisie Youtube:

– To był trudny, ale bardzo dobry rok – komentował prezes OZPN Tomasz Garbowski – Realizowaliśmy bardzo dużo projektów, rozwinęliśmy m.in. cykl turniejów młodzieżowych Bawi Nas Piłka. Nie oznacza to jednak, że w tym roku będziemy się lenić. Mamy wiele pomysłów, wiele planów. Opolska piłka ma się dobrze a to nas bardzo cieszy – dodawał sternik naszego związku.

Gala była również idealną okazją na uhonorowanie zasłużonych działach OZPN. Złote Honorowe Odznaczenie otrzymali – przewodniczący Komisji Rewizyjnej OZPN Zdzisław Sarnicki oraz przewodniczący Wydziału Dyscypliny OZPN Franciszek Dudek, który pełni tę funkcję od 15 lat. Srebrne odznaczenie powędrowało do Ireneusza Gitlara – byłego kierownika drużyny i wiceprezesa Odry Opole, a obecnie jej dyrektora. Natomiast brązowe prezes Tomasz Garbowski wręczył Ireneuszowi Urbańcowi (przewodniczący Komisji ds. licencji klubowych OZPN) i Pawła Bzdęgi (trener edukator, trener monitorujący w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, trener reprezentacji U 13 OZPN oraz członek Zespołu ds. piłki dziecięcej OZPN).

Podczas Gali poznaliśmy oczywiście wszystkich laureatów plebiscytu, czyli najlepszych w 2022 roku. I tak – Piłkarzem Roku został Dawid Dulski ze Skalnika Gracze, piłkarką Julia Baron z Unii Opole, a trenerem Maciej Lisicki z Fortuny Głogówek, który zwyciężył drugi raz z rzędu. Najlepszym młodzieżowcem został Cyprian Szulczewski (Ruch Zdzieszowice), autorem najpiękniejszej bramki był Bartłomiej Rakowski (LZS Starowice, a statuetka dla Sędziego Roku powędrowała do Mirosława Zapotocznego – również drugi raz z rzędu.

– To niezwykle miłe, że znów mogłem stać na scenie i odbierać nagrodę – opowiadał Maciej Lisicki (Trener Roku 2022) – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos, w szczególności prezesowi klubu, mojemu sztabowi w Fortunie a przede wszystkim mojej żonie, która zawsze mnie wspiera. Ta statuetka to dowód, że nasza praca w Głogówku jest doceniana również przez naszych rywali, bo to oni nominowali mnie do trójki najlepszych. Ale i przez kibiców, bo oni przecież głosowali – dodawał Lisicki.

– Z Przemkiem Dudkiem znamy się od bardzo dawna i też od dawna się przyjaźnimy – mówił najlepszy sędzia Mirosław Zapotoczny – Cały czas byliśmy w kontakcie, bo to, kto wygra, rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich minutach głosowania. Jeden drugiemu kibicował. Ostatecznie wyszło tak, że to ja odebrałem dzisiaj nagrodę. Bardzo się cieszę.

– Pierwszy raz jestem na takiej gali, to świetne wydarzenie, tym bardziej, że na chwilę to ja byłem w świetle tych reflektorów – śmiał się po Gali Dawid Dulski, najlepszy piłkarz 2022 roku – Faktycznie trochę tych bramek się strzela na boiskach BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. To niezwykle miłe, że moja praca, bo to jest ciężka praca, jest doceniana w regionie. Teraz będę się starał powtórzyć te wyniki, żeby nie osiąść na laurach – zapowiadał Dulski.

Podczas Gali wręczono również wyjątkowe odznaczenia – Przyjaciel Opolskiej Piłki. Te powędrowały do ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, wicemarszałka województwa opolskiego Zbigniewa Kubalańcy oraz Grzegorza Pawlaka, Marcina Maćkowiaka i Przemysława Nijakowskiego.

– To wyjątkowe wyróżnienia – mówił Tomasz Garbowski – W ten sposób chcieliśmy uhonorować tych, którzy nam pomagają, nie rzucają kłód pod nogi i nie mówią „nie da się” tylko „jak to zrobimy”. Bez ich wsparcia nie mielibyśmy aż tylu ciekawych projektów. To pomoc, której często nawet nie widać, ale jest niezwykle cenna – dodawał prezes Garbowski.

Wczorajsze wydarzenie było również inauguracją nowego roku w Opolskim Związku Piłki Nożnej. Zwiastuje ona nadchodzącą rundę wiosenną rozgrywek na każdym szczeblu. Nie możemy się jej już doczekać!