Zwycięstwo i dwie porażki – to bilans gier opolskich trzecioligowców w ten weekend. Komplet punktów zgarnął MKS Kluczbork. Zarówno Polonia Nysa, jak i Stal Brzeg musiały uznać wyższość swoich rywali.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu MKS Kluczbork może już spać spokojnie, choć matematycznie wciąż jeszcze nie zapewnił sobie utrzymania. Jednak 7. miejsce w tabeli i 38 zdobytych punktów powinny je wkrótce zapewnić. W tej kolejce zespół Tomasza Chatkiewicza okazał się lepszy od wicelidera grupy 3 Rekordu Bielsko-Biała. I to na wyjeździe! MKS wygrał z bielszczanami dzięki bramce niezawodnego snajpera biało-niebieskich Marcina Przybylskiego.

W coraz trudniejszej sytuacji są natomiast Polonia Nysa i Stal Brzeg. Obecnie niżej w zestawieniu grupy 3 są brzeżanie, aczkolwiek nasze drużyny ze sobą sąsiadują. Stal jest 15., a Polonia 14, czyli tuż nad strefą spadkową. Wciąż jednak musimy pamiętać, że poważnie zagrożone degradacją są trzy zespoły drugoligowe z Dolnego Śląska – rezerwy Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin oraz Górnik Polkowice. Oznacza to, że najbezpieczniej jest zająć w „naszej” grupie III Ligi co najmniej miejsce 12.

Wczoraj bolesnej porażki doznała Stal, która w Wodzisławiu Śląskim przegrała aż 0:3 z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – miejscową Odrą (ostatni zespół w stawce). Natomiast Polonia, po trafieniu Gabriela Dornellasa w 85 minucie, uległa we Wrocławiu Ślęzie 0:1.

Przed tymi ekipami trudny tydzień, a później niezwykle istotne starcie – derby Opolszczyzny. W Brzegu Stal podejmie Polonię. Natomiast MKS, na Stadionie Miejskim w Kluczborku, zmierzy się tym razem z liderem grupy 3 – Polonią Bytom.