Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski rozpoczną tegoroczne uprawianie futbolu, czyli mecze o stawkę na Opolszczyźnie. Precyzując, chodzi oczywiście o wszystkie rozgrywki w regionie, które są pod kuratelą Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Powyższe zawody pucharowe zaplanowano na jeden wspólny termin i odbędą się one 11 marca, w sobotę, o godzinie 14.00. Do ćwierćfinału zakwalifikowało się pięć klubów z BS* 4 ligi (Polonia Głubczyce, Porawie Większyce, LZS Kup, Start Namysłów i KS Krasiejów), dwa z klasy okręgowej (Unia Kolonowskie, LZS Gronowice) i jeden, który reprezentuje grupę III 3 ligi (Ruch Zdzieszowice).

To właśnie ta ostatnia drużyna jest faworytem całego pucharu okręgowego. Popularne „Zdzichy” są piłkarsko najwyżej sklasyfikowane, dzierżą pozycję wicelidera tabeli i z pewnością nie złożyli jeszcze broni z walki o awans do 2 ligi. Największą niespodziankę w drodze do tej fazy rozgrywek sprawiła jedenastka z Namysłowa, która sensacyjnie wyeliminowała Stal Brzeg, drugiego opolskiego trzecioligowca.

Losowanie, które w siedzibie OZPN odbyło się 6 grudnia tak skojarzyło pary, że jeśli Ruch i Start wyjdą zwycięsko z sobotnich potyczek, spotkają się już w półfinale. Oznacza to, że w wielkim finale na Stadionie Miejskim w Kluczborku, zagra na sto procent przedstawiciel okręgówki lub czwartoligowiec.

Wszyscy uczestnicy ćwierćfinałów liczyć mogą na profesjonalną obsługę sędziowską. Kolegium Sędziów OZPN do poprowadzenia zawodów 1/4 wyznaczyło najlepszych arbitrów, jakimi w najbliższą sobotę będzie dysponować.

Grzegorz Orzeł, to 38-letni rozjemca ze Strzelec Opolskich, na co dzień prowadzący spotkania w BS 4 lidze opolskiej. Kluczborczanin Jacek Tokarski jest 41-letnim asystentem szczebla centralnego i ma w swoim CV sędziowanie spotkań Ekstraklasy.

Łukasz Sowada pochodzi z Opola, ma 27-lat i jest arbitrem trzecioligowym. Dodatkowo posiada status tzw. sędziego „gwiazdkowego”, walczącego o awans do grupy Top Amator B na szczeblu centralnym. Plejadę tę zamyka nyski sprawiedliwy Łukasz Pytlik, który prowadził już mecze na trzecioligowym poziomie. Aktualnie rozstrzyga spotkania w BS 4 lidze, ma lat 34.

*Bank Spółdzielczy w Leśnicy, sponsor tytularny rozgrywek 4 ligi opolskiej.

Zdjęcie: 17-letni pomocnik Ruchu Zdzieszowice Dawid Rudnik; fot. M. Szozda / pilkaopolska.pl