Koniec zimowej laby czwartoligowych piłkarzy z naszego regionu. Dzisiaj o godzinie 15 zainaugurowana zostanie premierowa wiosenna kolejka Bank Spółdzielczy w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. Natomiast jutro jej ostatni akt – starcie OKS-u Olesno z PPO-Piastem Strzelce Opolskie, które będzie transmitowane na naszym koncie na Youtubie.

W najlepszych nastrojach do rundy wiosennej przystąpią piłkarze Ruchu Zdzieszowice. Zespół Sebastiana Polaka wznowi rozgrywki będąc na fotelu lidera. Zdzieszowiczanie jesienią przegrali zaledwie dwa spotkania (1:3 z LZS-em Starowice i 1:3 z Małąpanwią Ozimek) i aż 12 wygrali (w tym po 6:1 z Po-Ra-Wiem Większyce i Skalnikiem Gracze). W pierwszej wiosennej kolejce Ruch podejmować będzie ekipę z Większyc i na pewno będzie liczyć na powtórkę wyniku z pierwszego spotkania.

Pierwszym w peletonie pościgowym za „Zdzichami” jest LZS Starowice. Zespół prowadzony przez Jakuba Reilla traci do lidera tylko trzy punkty. Jesienią musiał uznać wyższość rywali zaledwie jeden raz – 0:2 Starowice uległy Piastowi Strzelce Opolskie. Już w dzisiejszym meczu czeka LZS trudne zadanie, bo o punkty powalczą z MKS-em Gogolin (jesienią wynik 0:0). Drużyna Adriana Pajączkowskiego zimę spędzili na lokacie szóstej.

Na podium również Małapanew Ozimek, czyli zespół, który od wielu sezonów nie wypada z czołówki stawki. Zespół Wojciecha Ścisło do Ruchu traci już jednak 7 punktów, do LZS-u 4. Małapanew zagra dzisiaj w Opolu, gdzie zmierzy się z rezerwami Odry (5. miejsce po jesieni).

W najtrudniejszej sytuacji po ubiegłym roku są KS Unia Krapkowice, Polonia Głubczyce i Stegu Start Jełowa. Każda z tych drużyn może być zaskoczeniem, że wiosną czeka je jedynie walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie. Szczególnie zespół z Jełowej będzie liczył każdy wiosenny punkt, bo wznowi on rozgrywki z ostatniej, 16. pozycji. Jesienią ekipa Tomasza Ciastko wygrała tylko raz, do tego pięciokrotnie remisowała i dziewięciokrotnie przegrywała. W pierwszym meczu Start podejmie niezwykle silny zespół Fortuny Głogówek.

Dwa słowa warto jeszcze poświęcić na mecz niedzielny, a co za tym idzie mecz telewizyjny. W rundzie wiosennej Opolski Związek Piłki Nożnej przygotuje transmisje wybranych spotkań BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. Na inauguracje bardzo ciekawy pojedynek, czyli starcie ekip broniących się przed spadkiem – OKS Olesno podejmie PPO-Piast Strzelce Opolskie. Będziemy czekać na Państwa od godziny 15. Wtedy też zabrzmi pierwszy gwizdek w tym spotkaniu a użyje go Przemysław Dudek, który będzie rozjemcą tego spotkania.

Poniżej wszystkie pary 16. kolejki BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej.