Mecz Opolski ZPN - Dolnośląski ZPN. Fot. Klaudia Golasz

Na boiskach Silesiusa Kotórz Mały oraz Małejpanwi Ozimek rozegrano w weekend Turniej „Czterech” Reprezentacji Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Opolski był jego gospodarzem, a do naszego województwa zawitały kadry z Podlasia, Dolnego Śląska oraz Podkarpacia.

– Turniej dedykowany jest dla wojewódzkich reprezentacji rocznika selekcyjnego, w tym roku dla rocznika 2011 – komentuje koordynator kadr wojewódzkich OZPN Filip Sikorski – Ma on na celu weryfikację przeprowadzonej na przestrzeni ostatniego roku selekcji. Dzięki konfrontacji z innymi silnymi wojewódzkimi reprezentacjami możemy sprawdzić naszą dotychczasową pracę oraz ocenić potencjał wszystkich powołanych zawodników. Dla samych zawodników turniej jest ogromnym, nowym doświadczeniem. Podczas niego mogą się zmierzyć z rówieśnikami z innych województw i zobaczyć, w którym miejscu rozwoju akurat są – dodaje Sikorski.

A grania było naprawdę sporo. W sobotę wszystkie kadry na boiska wychodziły dwukrotnie – rano i po południu. Natomiast w niedzielę rozegrano jeszcze po jednym spotkaniu. Każdy zmierzył się więc z każdym.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu pierwszego zgrupowania kadry 2011. Wzięło w nim udział 19 zawodników z rocznika 2011, którzy do udziału w turnieju zostali wyselekcjonowani podczas wcześniejszych akcji szkoleniowych – mówi szkoleniowiec reprezentacji U12 Jarosław Wolański – Dla zawodników był to bardzo cenny czas, zbieranie pierwszych doświadczeń na tak wysokim poziomie sportowym. Dla sztabu szkoleniowego weryfikacja wieloobszarowa gry, w kontekście wcześniej wyznaczonych celów.  Wartością nadrzędną była wspólna integracja, która przebiegła we właściwy sposób. Chciałbym również podziękować wszystkim osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizacje i przebieg turnieju, dziękujemy wszystkim reprezentacjom, ich trenerom za stworzenie fantastycznej, przyjaznej atmosfery oraz kibicom, rodzicom, którzy aktywnie wspierali zawodników z poziomu trybun – dodaje Wolański.

My również przyłączamy się do tych podziękowań. A do długiej listy dołożymy jeszcze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ozimku oraz kluby, które udostępniły nam swoje boiska – Silesiusowi Kotórz Mały oraz Małejpanwi Ozimek.