Od porażki 0:1 z Podkarpackim ZPN-em, reprezentacja województwa opolskiego rocznika 2006 zainaugurowała rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Górskiego. W Kluczborku goście posiadali sporą przewagę w pierwszej połowie, jednak dzięki ambitnej postawie naszych zawodników w defensywie i skutecznych interwencjach Oskara Skirzewskiego na przerwę zeszli bez straty gola. W drugiej odsłonie obraz gry bardziej się wyrównał i nasi zaczęli stwarzać więcej sytuacji strzeleckich. O końcowym wyniku zadecydował jeden błąd przy rzucie wolnym, gdyż to po nim padła złota bramka spotkania. Nasi podjęli waleczne próby doprowadzenia do wyrównania, lecz sztuka ta im się niestety nie udała.

– Z pewnością należy pochwalić zawodników za waleczność i nieustępliwość przez całe spotkanie. Zabrakło nam jednak jakości w grze ofensywnej i spokoju przy wykończeniu akcji bramkowych. Koncentrujemy się już na kolejnym spotkaniu, które obędzie się 8 maja. Tym razem zagramy na wyjeździe z Małopolskim ZPN-em – opiniowali mecz trenerzy Łukasz Wicher i Damian Serwuszok.

OZPN 2006: Oskar Skirzewski, Jakub Korzeniewicz, Jan Dec, Mateusz Stolarczyk, Tomasz Marciniak, Alan Dziura, Gracjan Sanecki, Partick Lipok, Szymon Szkliński.
Rezerwowi: Kacper Kapica, Daniel Piwko, Tomasz Drobnik, Maksymilian Nowak, Kacper Grzyb, Kacper Przybysz, Kamil Skalski, Franciszek Terlecki, Szymon Langosz.

Swoje mistrzowskie zawody z rówieśnikami z Podkarpacia w Kuczborku zagrali także chłopcy z rocznika 2005. Nasz zespół był bardzo skoncentrowany na realizowaniu założeń taktycznych, co z upływem minut przekładało się częstsze utrzymywanie się przy piłce i kreowanie sytuacji strzeleckich. Obie ekipy skupiły się bardziej na defensywie, stąd sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Najlepszą okazję po naszej stronie miał Patryk Ziętek, który po rozegraniu rzutu rożnego nie trafił w piłkę z 10 metrów. Zanim zawodnicy udali się na przerwę padły dwa gole, ale oba z pozycji spalonych. Po zmianie stron opolanie ruszyli z kopyta, ale w kluczowych momentach zabrakło im wyrachowania w polu karnym. Wynik otworzyli więc przyjezdni, kiedy to w niegroźnej sytuacji nasi stracili piłkę na połowie rywala i po zabójczej kontrze, w 67 minucie, Podkarpacie wyszło na prowadzenie.

– Ten gol podciął nam skrzydła, a rywale wykorzystując nasze wybicie z rytmu, w bardzo szybkim czasie dwukrotnie wbili piłkę do naszej siatki, zamykając stan meczu na 0:3. Oceniając całe spotkanie czujemy wielki niedosyt. Chłopcy zostawili na boisku zarówno serce, jak i wątrobę. Zawód jest tym większy, że do 60 minuty, to my byliśmy zespołem który był zdecydowanie bliższy prowadzenia, tymczasem w 10 minut straciliśmy trzy bramki – podsumowują trenerzy Marek Duraj i Ireneusz Kwok.

OZPN 2005: Bartłomiej Piśla (Piast Gorzów Śląski) – Igor Pawłowski, Jakub Piechota, Mateusz Pietras, Max Janowicz (wszyscy Odra Opole) – Kamil Jelito(Odra Opole), Paweł Jabłoński (MKS Kluczbork), Jan Dębski (OKS Olesno) – Daniel Łeśko, Wiktor Andruszko, Patryk Ziętek (Odra Opole)
Rezerwowi: Adam Wójcik, Kamil Staniszewski, Michał Osipiak, Igor Mokrzycki, Adam Fąferko (Odra Opole), Cezary Bandyk (LZS Grodków), Patryk Petrykanin (Pogoń Prudnik)

Sponsorem tytularnym kadr wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola.