KS Unia Opole i Rolnik Głogówek nadal będą reprezentowały nasz region w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 15 w futsalu kobiet. W turnieju eliminacyjnym promocji nie wywalczyły gospodynie zmagań – APN Strzelce Opolskie.

Młode strzelczanki, które na co dzień reprezentują Dziewczęcą Akademię Piłki Nożnej Strzelce Opolskie, przegrały wszystkie trzy mecze. W nich zdobyły tylko jedną bramkę. Było to w starciu z wyżej notowaną Ślęzą Wrocław, które zakończyło się wynikiem 1:11. W pozostałych dwóch APN przegrywał 0:9 z Unią i 0:1 z Rolnikiem.

To właśnie opolski zespół okazał się najlepszym w strzeleckiej hali. W połowie jest to też ekipa z Katowic, bo właśnie pod nazwą Unia 1 Opole/UKKS Katowice rywalizuje ona w tegorocznej edycji mistrzostw. Zespół ten wygrał wszystkie trzy spotkania, strzelając w nich 20 goli i tracąc tylko jednego.

Opolskie zespoły przedzieliła Ślęza. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała z Rolnikiem (6:0) i z APN-em. O promocji Rolnika zadecydowało wspomniane już wcześniej zwycięstwo 1:0 ze strzelecką drużyną.