Na zdjęciu trener Janina Ficek, już z dyplomem UEFA A.

O wielkim pechu mogli mówić słuchacze wyrównawczego – zintegrowanego kursu UEFA B i A, którzy w przeddzień zaplanowanego na 13-14 marca egzaminu końcowego dowidzieli się, że nie dojdzie on do skutku. Plany pokrzyżowała epidemia Covid-19 oraz wprowadzony na terenie kraju „lockdown”.

Do ostatniego sprawdzianu uczestnicy przygotowywali się cały rok, lecz po dwóch miesiącach i odmrożeniu pewnej sfery obostrzeń, udało się dotrzeć do wymarzonego końca, czyli skutecznie przeprowadzić egzamin.

– Z kursantów najpierw zeszła tak zwana para, ale okres przymusowego pobytu w domu nie poszedł na marne. W ostatni weekend (5 i 6 czerwca) w siedzibie Opolskiego ZPN, przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa oraz przestrzeganiu zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, uczestnicy kursu z powodzeniem bronili swoich prac dyplomowych – mówi Krzysztof Job, członek komisji egzaminacyjnej i odpowiedzialny za organizację szkoleń dla trenerów.

Zdobyciem upragnionego tytułu trenera z licencją UEFA A może pochwalić się zatem 20 jego absolwentów, zaś nad sprawnym przebiegiem całości czuwała komisja w składzie: Maciej Huzarski – PZPN, Roman Firlus , Krzysztof Job i Andrzej Konwiński – trenerzy edukatorzy Opolskiego ZPN.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy trenerskiej!